Kaczogród Carla Barksa 11 "Na dalekiej północy" - przykładowe strony

Choć dopiero za miesiąc, a dokładnie 24 lutego, do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950 , to już dzisiaj dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe plansze z wydania. Jest na co czekać, ponieważ tom jest wypchany świetnie napisanymi i zilustrowanymi historiami Carla Barksa. Cena okładkowa 224-stronicowego tomu wyniesie 69,99 zł, a komiks jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Najciekawszym komiksem, który pojawi się w tomie, będzie najpewniej Voodoo Hoodoo, czyli jedna z pierwszych historyjek z Sknerusem McKwaczem, w której po raz pierwszy został poruszony wątek Bombiego i Fuli Zuli znany doskonale w Polsce dzięki sadze Rosy. Tom otworzy natomiast historia tytułowa, która jest doskonałą przygodową opowieścią o Donaldzie i Gogusiu, którzy ruszają na daleką północ. W wydaniu pojawi się też inny przygodowy komiks o Donaldzie i Gogusiu - Znaczy kapitanie, po raz pierwszy w Polsce w oryginalnej wersji, a także fenomenalnie narysowana świąteczna opowieść Letter to Santa. Nie zabraknie też indiańskiej opowieści z Donaldem W krainie totemów, a także kilku ten-pagerów z udziałem pechowego kaczora, m.in. Rip Van Donald.

Więcej informacji o całej trzydziestotomowej kolekcji Barksa znajdziecie na infografice. Warto pamiętać, że zaledwie kilka tygodni temu do sprzedaży trafił wcześniejszy tom serii - Zagubieni w Andach zawierający m.in. legendarną historię o Równinie Okropności, a od kilku dni dostępny jest Rozpuszczalnik uniwersalny, doskonały tom z komiksami Rosy.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Kiedy będzie nowy KD? (Lub skład)

    OdpowiedzUsuń
  2. O jeju! :O Zapomniałem, że KD to dwumiesięcznik.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka