Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga pierwsza - szczegóły wydania

Dziś Egmont zapowiedział pierwszy tom nowego wydania W.I.T.C.H.. Jakie dokładnie komiksy pojawią się w zapowiedzianym na kwiecień tomie? Prezentujemy szczegółowe informacje o wydaniu jak i pierwsze informacje dotyczące kolejnych tomów.

Zawartość wydania:
Tom będzie zawierać sześć pierwszych historii o W.I.T.C.H., piątce nastolatek będącej czarodziejkami, które po polsku pojawiły się oryginalnie w pierwszych dwunastu numerach pisma wydanych pomiędzy styczniem a grudniem 2002 roku. Będą to kolejno Halloween, Dwanaście portali, Inny wymiar, Potęga ognia, Ostatnia Łza i Złudzenia i kłamstwa. Poza tym tom będzie zawierać wstęp z osobistymi wspomnieniami ówczesnej redaktor serii Agnieszki Wielądek, a także być może jakieś dodatkowe ilustracje.

Szczegóły techniczne:
Księga licząca 384 strony zostanie wydana w twardej oprawie, na kredowym papierze i w formacie B5 (czyli w formacie oryginalnego magazynu). Cena okładkowa tomu wyniesie 89,99 zł, ale w wielu księgarniach będzie można go kupić ze zniżkami. Tłumaczenie historii będzie identyczne jak w wydaniu albumowym sprzed kilkunastu lat.

Informacje o serii:
Pierwszy tom trafi do sprzedaży 21 kwietnia, a kolejne mają pojawiać się co kwartał. Oryginalnie seria dzieliła się na cykle składające z 12-13 komiksów, w wydaniu zbiorczym każdy cykl będzie podzielony na dwa tomy liczące po ok. 350 stron. Oznacza to, że w dwa pierwsze tomy będą zawierać całość cyklu Dwanaście portali, a trzeci i czwarty cykl Nerrisa powraca. Cała seria składa się z 139 komiksów, z których większość została opublikowana w magazynie wydawanym przez Egmont od 2002 do 2015 roku, co oznacza, że nowe wydanie może zamknąć się w ok. 20 tomach.

Gdzie kupić?
Na razie pierwszy tom jest dostępny w przedsprzedaży na Empik.com i Egmont.pl, ale wraz ze zbliżaniem się premiery, wydanie powinno pojawić się w wielu innych księgarniach internetowych. Podobnie jak inne komiksy Egmontu komiks także będzie dostępny w stacjonarnych księgarniach, np. Empikach.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Yay, te lepsze z czarodziejek wreszcie coś będą miały! To jak już idą komiksy to niech jeszcze perfumy z nimi przywrócą. Za kolejne sezony serialu też bym się nie obraziła c:

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale się cieszę! ♥ To ulubieniec z dzieciństwa. Co prawda mam wydania z 2002 roku, a później także takie te początkowe komiksy wydane w tak zwanych Tomach, ale to na pewno kupię, mam nadzieję, że jakościowo będzie dobre, bo ta twarda oprawa! ♥

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja planuje zakup przedpremierowo bo to komiks z mojego dzieciństwa i mam do niego spory sentyment ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela