Netflix premierowo udostępni tylko 5 odcinków "Kajka i Kokosza" [Komiksy dla wszystkich]

Z informacji prasowej udostępnionej przez Netflixa wynika, że 28 lutego w serwisie pojawi się zaledwie 5 pierwszych odcinków animowanego Kajka i Kokosza. Łącznie serial ma się składać z 26 epizodów, z których każdy będzie trwać po 13 minut. Seria została podzielona na trzy części, a kolejne odcinki mają pojawić się w Netflixie w drugiej połowie 2021 roku oraz w 2022 roku.

O czym pisaliśmy wcześniej, animowana produkcja o Kajku, Kokoszu, Milusiu i innych mieszkańcach Mirmiłowa została stworzona przez EgoFilm, a wśród jej twórców znaleźli się m.in. Maciej Kur, Rafał Skarżycki czy Sławomir Kiełbus. Serial poza granicami Polski zadebiutuje dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Można się domyślać, że opóźnienie premiery zagranicą wynika z braku czasu na przygotowanie innych wersji dubbingowych w tak krótkim czasie. Na razie serwis nie udostępnił zwiastuna produkcji, dostępna jest jedynie krótka zapowiedź.

Opis serialu: Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie - Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników - Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona - z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar