Egmont w marcu: Usagi, Lucky Luke oraz Smerfy i świat emocji [Komiksy dla wszystkich]

Już w tym tygodniu swoją premierę będzie miało wiele nowych tytułów Egmontu, w tym szósty tom kolekcji Rosy, wszystkie z nich znajdziecie na Egmont.pl z 30% rabatem. Egmont w swoim sklepie udostępnił też informacje o marcowych zapowiedziach. Choć w trzecim miesiącu tego roku zabraknie disnejowskich tytułów, to nie oznacza, że nie będzie ciekawych komiksów.

Już 10 marca do sprzedaży trafi już siódmy tom Usagi Yojimbo Saga, doskonałej serii fantasy o króliku-roninie od Stana Sakai. 600-stronicowe tomiszcze będzie zawierało albumy Zdrajcy ziemi, Miasto zwane piekłem i Czerwony Skorpion wydane parę lat temu przez Egmont w formie osobnych wydań. Komiks jest przeznaczony dla ciut starszych odbiorców.

Tego samego dnia swoją premierę będzie miał 21. album Lucky Luke'a - Góry Czarne. Klasyczny album mający już 60 lat na karku od wybitnego duetu Goscinny i Morris przedstawia historię o ochranianej przez tytułowego kowboja ekspedycji naukowej. Album niegdyś pojawił się po polsku, ale teraz w końcu zostanie wydany w dużym formacie.

10 marca pojawi się też czwarty album Śledztw Enoli Holmes - Zagadka wachlarza. Na razie Egmont jednak nie udostępnił jakichkolwiek szczegółowych informacji o publikacji. Czwarty tom serii Sereny Blasco opartej na serii książek Nancy Springer przedstawi kolejną przygodę młodej detektyw będącej siostrą Sherlocka Holmesa.

Dwa tygodnie później, czyli 24 marca do sprzedaży trafi m.in. kolejna regionalna wersja Kajko i Kokosza. Tym razem będzie to śląska edycja albumu W krainie Borostworów pod tytułem We krajinie Borostraszkow. Tłumaczenia legendarnego komiksu Janusza Christy o dzielnych wojach dokonał Grzegorz Buchalik.

Pod koniec marca zadebiutuje także piąty tom Fibi i jednorożec - Pod znakiem jednorożca. Wydanie dostarczy kolejną sporą dawkę pasków komiksowych o przygodach małej dziewczynki i jej magicznej przyjaciółki, które oryginalnie zostały wydane na przełomie 2013 i 2014 roku. Seria Dany Simpson podbiła serca wielu nie tylko młodych czytelniczek na całym świecie.

Pod koniec marca odbędzie się też premiera zupełnie nowej serii ze Smerfami. Smerfy i świat emocji to wyjątkowy komiks pomagający najmłodszym czytelnikom przełamywać wszelkiego rodzaju lęki i problemy. Każdy album poza historią komiksową zawiera też rady dla rodziców. Serię napisali Falzar i Thierry Culliford, natomiast autorem rysunków jest Antonello Dalena, włoski autor komiksów znany m.in. z Ernesta i Rebeki czy historii z kaczkami i myszami.

W marcu pojawią się dwa pierwsze albumy serii - Smerf, który bał się ciemności oraz Smerf, który był niezdarny. Każdy z nich liczy 40 stron, zostanie wydany w formacie zbliżonym do B5, w miękkiej oprawie i w cenie okładkowej 19,99 zł.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar