Kolekcja Dona Rosy 6 "Rozpuszczalnik uniwersalny" - dziś oficjalna premiera

Podróż w głąb Ziemi, nietypowe urodziny czy poszukiwania skarbca Krezusa! Do sprzedaży trafił dziś szósty tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Rozpuszczalnik uniwersalny, który jest pełny doskonałych komiksów zaliczanych często do najlepszych historii w karierze twórcy. 

Szósty tom z dziesięcioczęściowej kolekcji Rosy zawiera komiksy stworzone w latach 1994-1995, czyli tuż po zakończeniu pracy nad głównym cyklem Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Album liczy 208 stron, a jego cena okładkowa to 69,99 zł. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie m.in. tutaj i tu. Na blogu są też dostępne, przykładowe strony z tomu, a wkrótce pojawi się jego prezentacja.

Prawdopodobnie największą atrakcją dla polskich czytelników jest tytułowy komiks, ponieważ w końcu pierwsza historia z Uniwersolem pojawiła się po polsku. Nie brakuje też urodzinowego komiksu z Donaldem (Kaczor, którego nie było), pełnej historycznych ciekawostek kontynuacji Złotego hełmu Barksa (Zaginione mapy Kolumba), a także opowieści pełnej zabawy fizyką  (Stąd do małości). Na deser - Dwa serca w Jukonie - czyli niezwykła opowieść z cyklu Życie i czasy Sknerusa McKwacza pogłębiająca relację pomiędzy Sknerusem i Złotką. Dodatkowo wiele ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków. 

Warto pamiętać, że tuż przed świętami pojawił się tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach zawierający m.in. tytułową historię o dolinie zamieszkanej przez kwadratowych ludzi i kury. Natomiast w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi Na dalekiej północy, w którym pojawi się m.in. pierwszy komiks z Bombiem i Fula Zulą. Na jutro jest zaplanowana premiera nowego Kaczora Donalda.

      Rozpuszczalnik uniwersalny
      Liczba stron: 208, Stron komiksów: 147 (w tym 24 premierowych)

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Ja już mam! :) (wysyłka od Egmontu)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też już mam do odbioru (aros).

   Usuń
  2. Ja mam od soboty.

   Usuń
  3. O, to jak na Egmont coś extra. Mi chyba jak zwykle wysłali dziś, ale zobaczymy, bo jeszcze powiadomienia nie dostałem. Oby była fajna lektura jak zwykle, zwłaszcza jak teraz praktycznie prawie nic nie wychodzi.. :( (bo to co się ukazuje z taką przerwą między wydaniami to dla mnie całe eony, zwłaszcza w tych czasach)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici