Kolekcja Dona Rosy 6 "Rozpuszczalnik uniwersalny" - dziś oficjalna premiera

Podróż w głąb Ziemi, nietypowe urodziny czy poszukiwania skarbca Krezusa! Do sprzedaży trafił dziś szósty tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Rozpuszczalnik uniwersalny, który jest pełny doskonałych komiksów zaliczanych często do najlepszych historii w karierze twórcy. 

Szósty tom z dziesięcioczęściowej kolekcji Rosy zawiera komiksy stworzone w latach 1994-1995, czyli tuż po zakończeniu pracy nad głównym cyklem Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Album liczy 208 stron, a jego cena okładkowa to 69,99 zł. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie m.in. tutaj i tu. Na blogu są też dostępne, przykładowe strony z tomu, a wkrótce pojawi się jego prezentacja.

Prawdopodobnie największą atrakcją dla polskich czytelników jest tytułowy komiks, ponieważ w końcu pierwsza historia z Uniwersolem pojawiła się po polsku. Nie brakuje też urodzinowego komiksu z Donaldem (Kaczor, którego nie było), pełnej historycznych ciekawostek kontynuacji Złotego hełmu Barksa (Zaginione mapy Kolumba), a także opowieści pełnej zabawy fizyką  (Stąd do małości). Na deser - Dwa serca w Jukonie - czyli niezwykła opowieść z cyklu Życie i czasy Sknerusa McKwacza pogłębiająca relację pomiędzy Sknerusem i Złotką. Dodatkowo wiele ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków. 

Warto pamiętać, że tuż przed świętami pojawił się tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach zawierający m.in. tytułową historię o dolinie zamieszkanej przez kwadratowych ludzi i kury. Natomiast w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi Na dalekiej północy, w którym pojawi się m.in. pierwszy komiks z Bombiem i Fula Zulą. Na jutro jest zaplanowana premiera nowego Kaczora Donalda.

      Rozpuszczalnik uniwersalny
      Liczba stron: 208, Stron komiksów: 147 (w tym 24 premierowych)

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka