Kolekcja Dona Rosy 7 "Skarb dziesięciu awatar" - zapowiedź

Wczoraj została ogłoszona data premiery siódmego tomu kolekcji Dona Rosy. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Skarb dziesięciu awatar trafi do sprzedaży 14 kwietnia.  Na razie wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży na Empik.com, ale wkrótce pojawi się też w innych miejscach. 224-stronicowy komiks zostanie wydrukowany w twardej oprawie, formacie B5 i niezmiennej cenie okładkowej 69,99 zł. 

Jest to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany tom kolekcji. Wynika to z tego, że zawiera on komiksyRosy z lat 1995-1997, które w dużej części nie zostały nigdy wcześniej wydane po polsku. Aż trzy długie opowieści zawarte w tomie pojawią się premierowo po polsku. Będą to  The Once And Future Duck, w którym kaczory przenoszą się co czasów legend arturiańskich, tytułowy The Treasure Of The Ten Avatars, przygodowy komiks rozgrywający się w Indiach, oraz prawdziwa gratka - A Little Something Special  -  historia powstała z okazji 50. urodzin Sknerusa McKwacza. Poza tym pojawi się nigdy wcześniej niewydany w Polsce 1-stronicowy komiks Rosy Gyro's Beagletrap oraz Pokręceni, historia o potyczce Sknerusa i Magiki uznawana za jedną z najśmieszniejszych opowieści Rosy, i kolejny dodatkowy rozdział sagi o życiu kaczego miliardera - Stróż prawa Pizen Bluff.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Warto pamiętać, że zaledwie kilkanaście dni temu do sprzedaży trafił wcześniejszy tom kolekcji - Rozpuszczalnik uniwersalny, także wypchany wieloma doskonałymi historiami. Natomiast w lutym do sprzedaży trafi kolejny Kaczogród Barksa - Na dalekiej północy, w którym pojawi się m.in. pierwszy komiks z Bombiem i Fula Zulą.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. No, druga najładniejsza okładka po tej z zorzą jak dla mnie. Skład wypowiem się jak przeczytam, bo jak od zawsze powtarzam każdy ma różny gust a ja i tak z reguły mam (i dobrze) inne preferencje niż wszelkie rankingi. Także mniej więcej ile % tomu będą stanowić nowości? Pytam, bo te artykuły z wypisanym składem i zaznaczonymi premierami bardzo mi się podobają odkąd wychodzą kolekcje. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe komiksy stanowić będzie ok. 46% tomu.

   Usuń
  2. To fajnie, dziękuję bardzo za odpowiedź.

   Usuń
 2. Czy "Pokręceni" to ten super komiks w którym Magika zmieniała Sknerusowi i Donaldowy kierunek siły grawitacji? Bo ten był naprawdę dobry.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti