Kolekcja Dona Rosy 7 "Skarb dziesięciu awatar" - zapowiedź

Wczoraj została ogłoszona data premiery siódmego tomu kolekcji Dona Rosy. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Skarb dziesięciu awatar trafi do sprzedaży 14 kwietnia.  Na razie wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży na Empik.com, ale wkrótce pojawi się też w innych miejscach. 224-stronicowy komiks zostanie wydrukowany w twardej oprawie, formacie B5 i niezmiennej cenie okładkowej 69,99 zł. 

Jest to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany tom kolekcji. Wynika to z tego, że zawiera on komiksyRosy z lat 1995-1997, które w dużej części nie zostały nigdy wcześniej wydane po polsku. Aż trzy długie opowieści zawarte w tomie pojawią się premierowo po polsku. Będą to  The Once And Future Duck, w którym kaczory przenoszą się co czasów legend arturiańskich, tytułowy The Treasure Of The Ten Avatars, przygodowy komiks rozgrywający się w Indiach, oraz prawdziwa gratka - A Little Something Special  -  historia powstała z okazji 50. urodzin Sknerusa McKwacza. Poza tym pojawi się nigdy wcześniej niewydany w Polsce 1-stronicowy komiks Rosy Gyro's Beagletrap oraz Pokręceni, historia o potyczce Sknerusa i Magiki uznawana za jedną z najśmieszniejszych opowieści Rosy, i kolejny dodatkowy rozdział sagi o życiu kaczego miliardera - Stróż prawa Pizen Bluff.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Warto pamiętać, że zaledwie kilkanaście dni temu do sprzedaży trafił wcześniejszy tom kolekcji - Rozpuszczalnik uniwersalny, także wypchany wieloma doskonałymi historiami. Natomiast w lutym do sprzedaży trafi kolejny Kaczogród Barksa - Na dalekiej północy, w którym pojawi się m.in. pierwszy komiks z Bombiem i Fula Zulą.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Nowe komiksy stanowić będzie ok. 46% tomu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy "Pokręceni" to ten super komiks w którym Magika zmieniała Sknerusowi i Donaldowy kierunek siły grawitacji? Bo ten był naprawdę dobry.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka