Kolekcja Dona Rosy 6 "Rozpuszczalnik uniwersalny" - prezentacja wydania

Wczoraj odbyła się premiera szóstego tomu kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Rozpuszczalnik uniwersalny. Tom zawiera kolejną solidną porcję komiksów o disnejowskich kaczkach, w tym, po raz pierwszy w ramach kolekcji, nigdy wcześniej niewydaną po polsku historię o Sknerusie. Jak wydanie prezentuje się w rzeczywistości? Zapraszamy do zerknięcia na prezentację nowego tomu.

Prawdopodobnie największą atrakcją dla polskich czytelników jest tytułowy komiks, ponieważ w końcu pierwsza historia z Uniwersolem pojawiła się po polsku. W wydaniu nie brakuje też urodzinowego komiksu z Donaldem (Kaczor, którego nie było), pełnej historycznych ciekawostek kontynuacji Złotego hełmu Barksa (Zaginione mapy Kolumba), a także opowieści pełnej zabawy fizyką  (Stąd do małości). Na deser - Dwa serca w Jukonie - czyli niezwykła opowieść z cyklu Życie i czasy Sknerusa McKwacza pogłębiająca relację pomiędzy Sknerusem i Złotką. Dodatkowo wiele ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków.

Na łamach bloga jest dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomów. Więcej informacji o zawartości albumu znajdziecie w osobnym tekście. Warto pamiętać, że tuż przed świętami pojawił się tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach zawierający m.in. tytułową historię o dolinie zamieszkanej przez kwadratowych ludzi i kury. Natomiast w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi Na dalekiej północy, w którym pojawi się m.in. pierwszy komiks z Bombiem i Fula Zulą. Dziś natomiast w kioskach zadebiutował nowy Kaczor Donald.

Komentarze

  1. Kiedy ma ukazać się kolejny tom Rosy? Jest gdzieś dostępny katalog wydawniczy Egmontu na 2021r.?

    OdpowiedzUsuń
  2. Bez sensu, że zrobili zielony grzbiet w drugim tomie, a teraz jadą tylko niebieskimi

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar