Powstała kontynuacja "Niefortunnych przypadków młodej kaczki"

W połowie poprzedniego roku nakładem wydawnictwa HarperKids zostały wydane trzy książki z cyklu Opowieść komiksowa. Więcej o nich dowiecie się z archiwalnych tekstów, a szczególnie gorąco polecamy najbardziej komiksową z powieści - Niefortunne przypadki młodej kaczki.

Skoro mowa o książce autorstwa Jimmiego Gownleya i Jaya P. Fosgitta opowiadającej o młodym Donaldzie - to właśnie w Holandii pojawiła się kontynuacja historii zatytułowana Jacht op het spook (Polowanie na duchy). W kolejnej części pechowy kaczor wraz z przyjaciółmi przeżywa nowe przygody w akademii KRIP. Na ten moment niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy także w Polsce pojawi się powieść, ale oby tak się stało w najbliższej przyszłości, ponieważ pierwsza część była kawałem sympatycznej historii. Cały czas Niefortunne przypadki młodej kaczki jak i inne powieści z serii są dostępne na Egmont.pl.

Z informacji które udało się uzyskać, druga książka o młodym Donaldzie pojawi się w sprzedaży także wkrótce we Francji, natomiast w Niemczech w tym roku pojawią się dwie bliżej nieokreślone Opowieści komiksowe. U zachodnich sąsiadów cały czas kontynuowana jest także niewydawana w Polsce równoległa linia komiksów, które poruszą podobne tematy co Opowieści komiksowe, ale przedstawiają inne, unikatowe historie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Sanoma

Komentarze

  1. Jeszcze nie zdążyłem przeczytać tych poprzednich, choć na półce już są. Czekamy zatem na kolejne :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru