Kolekcja Dona Rosy 5 "Najbogatszy kaczor świata" - data premiery

Egmont pędzi z kolejnymi albumami z komiksami Rosy. Piąty tom kolekcji - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Najbogatszy kaczor świata trafi do sprzedaży 25 listopada. Wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl. 192-stronicowy komiks pojawi się w twardej oprawie, formacie B5 i niezmiennej cenie okładkowej 69,99 zł.

Tom będzie głównie składał się z komiksów należących Życia i czasów Sknerusa McKwacza - słynnego cyklu Rosy o genezie słynnego kaczego miliardera. Większość wydania zajmą rozdziały 8-12, czyli komiksy pokazujące losy Sknerusa od gorączki złota w Klondike (Król Klondike) poprzez pierwszą wizytę w Kaczogrodzie (Najeźdźca z Kaczogrodu) kończąc na pierwszym spotkaniu miliardera z Donaldem i jego siostrzeńcami (tytułowy Najbogatszy kaczor świata). Ostatni rozdział cyklu mocno zazębia się z Wielką niedźwiedzicą Barksa, pierwszym komiksem z Sknerusem. W albumie zostaną przedrukowane także dwa komiksy niezwiązane z serią - Skarbnica wiedzy, przygodowy komiks o Młodych Skautach, nie raz uznawany za jeden z najlepszych w karierze Rosy, oraz Najdłuższy skok, humorystyczna historia związana z igrzyskami w Lillehammer. Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków, w tym drzewa genealogicznego z komentarzem Rosy - po raz pierwszy po polsku. Więcej informacji o publikacji Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Warto pamiętać, że w październiku pojawi się wcześniejszy tom kolekcji, czyli Ostatni z klanu McKwaczów, zbierający historie o młodym Sknerusie, natomiast już w przyszłym tygodniu zadebiutuje album Kaczogrodu Barksa Tajemnica starego zamczyska zawierający m.in. dwie pierwsze historie o Sknerusie. Do końca roku ekskluzywne wydania kaczych komiksów będą wydawane w cyklu miesięcznym.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Ciekaw jestem czy nie będzie dużego spadku w sprzedaży październikowego i listopadowego tomu w porównaniu do wcześniejszych. Ja co prawda kupię po raz kolejny ale wiele osób może tak nie uczynić.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka