Kaczor Donald 2020-08 - od dziś w sprzedaży - Wilk Bardzozły i Vicar

1009. numer Kaczora Donalda, 8. w tym roczniku, trafił dzisiaj do kiosków i sklepów. Magazyn zawiera kolejną solidną dawkę kaczych i mysich komiksów z pewnym leśnym akcentem. Łącznie składa się z aż 12 historyjek. Pismo jest także dostępne:
- w sklepie Egmontu (z dodatkowym rabatem 20%)
- na Empik.com
Wydanie zawiera historie oryginalnie opublikowane w norweskim Donald Duck & Co 2020-33.

Po 14 latach w Kaczorze Donaldzie w końcu pojawił się komiks z wilkami w roli głównej. 4-stronicowa historia Mistrz grillowania to pierwsza tego typu opowieść od wydanego w październiku 2006 roku Wilk w niedźwiedziej skórze. Warto zwrócić uwagę na nazwisko rysownika, ponieważ Oscar Martin to twórca znany nie tylko z komiksów Disneya, ale także historii z Tomem i Jerrym (wydawanych niegdyś przez Egmont) jak i komiksu dla dorosłych Solo (ukazującego się nakładem Studia Lain). 

Reszta wydania może wygląda pozornie dość standardowo i nudno, ale w niej także da się znaleźć ciekawe historie. Co przynosi przeszłość to historia z Donaldem i Dziobasem w rolach głównych. Kuzyn Donalda nie pojawia się często na łamach pisma, więc tego typu komiks to gratka. Nie brakuje też wielu krótszych opowieści o Daisy, Braciach Be, Goofym czy Sknerusie, natomiast numer zamyka klasyczna historia Gersteina i Vicara o Donaldzie i Gogusiu. Komiks niegdyś został wydany po polsku, ale trzyma on tak wysoki poziom, że warto go przypomnieć po tylu latach.

Dodatkiem do numeru są szczęki rekina, a kolejne wydanie trafi do sprzedaży 9 października. Kolejne tygodnie będą pełne komiksów Disneya. W najbliższą środę pojawi się nowy Gigant Mamut, a 16 września Tajemnica starego zamczyska - tom z legendarnym komiks Barksa o wizycie w zamku McKwaczów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. A co z MegaGiga? Kiedy zapowiedzą kolejne wydanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiemy. Do premiery zostały ok. 3 miesiące, więc jeszcze jest sporo czasu.

   Usuń
  2. Bo Egmont to jest bardzo poważne wydawnictwo, jak w 2017 skład grudniowego MGG był znany na początku listopada, w 2018 pod koniec maja, a w 2019 pod koniec czerwca. Wynika więc z tego, że równie dobrze dokładne informacje o następnym tomie pojawią się dzień, dwa przed premierą, a może cztery miesiące przed.
   W ogóle to od 2015 póżniejsze tomy MGG (według mnie) były lepsze od tych wcześniejszych, od 2017 to te pierwsze są lepsze.
   Natomiast w tym roku poziom 512 stronicowych tomów jest bardzo niski, w odrożnieniu od Gigantów, które są moim zdaniem bardzo dobre.

   Usuń
 2. Ostatnio czytałem Życie i czasy komiksów disneya. Czy jest szansa na drugą część?

  OdpowiedzUsuń
 3. Poszperałem w I.N.D.U.C.S i mam podejrzenie, że listopadowy gigant będzie wyglądał tak https://inducks.org/issue.php?c=dk%2FJB++488 Skład dosyć dobry. Mam nadzieję, że to właśnie ten przeczytamy w listopadzie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar