Kaczogród Carla Barksa 9 "Tajemnica starego zamczyska" - przedpremierowa prezentacja

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont, już dziś, prawie dwa tygodnie przed premierą, możemy zaprezentować przedpremierową prezentację kolejnego tomu serii Kaczogród. Carl Barks - Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948. Jest to wydanie wyjątkowe, ponieważ zawierające m.in. dwa pierwsze komiksy z Sknerusem, w tym legendarną tytułową historię, w której po raz pierwszy został pokazany zamek McKwaczów. Tom o okładkowej cenie 69,99 zł trafi do sprzedaży 16 września.

Na specjalne życzenie czytelników Egmont postanowił zmienić kolejność publikacji kolekcji i przedstawić w tym roku najsłynniejsze komiksy Barksa z końca lat 40. Największą atrakcją tomu, lecz nie jedyną, będą wspomniane wcześniej dwa pierwsze komiksy z Sknerusem - tytułowa historia, w której kaczki udają się do Szkocji (10. miejsce na topliście Inducks), oraz Wielka niedźwiedzica, czyli niepozorna świąteczna opowieść wprowadzającą postać kaczego bogacza. Do obu komiksów wielokrotnie nawiązywał Don Rosa, ale czynili to także inni twórcy kaczych opowieści. Bardzo ciekawie prezentuje się też reszta wydania, pojawi się w nim przez lata praktycznie zapominany Afryka dzika, w którym Donald udaje się do Afryki, nie zabraknie też opowieści z debiutem Gogusia - Na zakłady nie ma rady oraz całej palety doskonałych ten-pagerów znanych z Kaczora Donalda jak np. Bezstresowe wychowanie. Pełny skład wydania znajdziecie w osobnym tekście. Przykładowe strony są dostępne tutaj. Więcej informacji o 30-tomowej kolekcji Carla Barksa jest dostępnych na specjalnej infografice.

W tym roku ukaże się jeszcze jeden tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach, z wieloma świetnymi historiami, w tym komiksem o Równinie Okropności. W październiku do sprzedaży trafi czwarty tom cyklu z komiksami Rosy - Ostatni z klanu McKwaczów zawierający pierwsze rozdziały Życia i czasów Sknerusa McKwacza, natomiast miesiąc później piąty - Najbogatszy kaczor świata z pozostałymi rozdziałami cyklu o życiu kaczego bogacza. Natomiast na jutro zaplanowana jest premiera nowego Kaczora Donalda.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Radek, orientujesz się czy można liczyć na dodruk 1 tomu garfielda ? Zniknął z internetu :/ Ciężko zacząć nową kolekcję jak nie można już nigdzie dostać 1 tomu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ten moment nic o tym nie wiadomo. Jest spora szansa na jesieni, ponieważ Egmont dodrukowuje wiele brakujących tytułów przed Świętami.

   Usuń
  2. Pierwszy tom pojawił się w Egmoncie na kilka dni w sierpniu, ale szybko zniknął. :)

   Usuń
 2. Info ze świata: prawdopobnie zlikwidowana została seria ,,Donalds Daks Tavā Kabatā";
  Na Węgrzech także wydano opowieść komiksową, co jest bardzo ciekawe, ponieważ od 2012 żadne kaczki się w tym kraju nie ukazywały;
  W najbliższy czwartek w Niemczech ukaże się 69 ,,LTB Spezial" o strażakach z komiksami Ziche, Scali, Mazzarello, Fecchiego, Gatto (x.3), Molinari, STROBLA, Dalla Santa, Asteritiego, Carpiego i Scarpy. Mało reprintów. Oby ten tom ukazał się jako MGG 54, bo skład ma naprawdę zacny.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka