Egmont w listopadzie: Asteriks, Supersisters i Lucky Luke [Komiksy dla wszystkich]

Wydawnictwo Egmont oficjalnie poinformowało jakie komiksy pojawią się w listopadzie. Choć lista zapowiedzianych tytułów prawie w 100% pokrywa się z prezentowaną w katalogu, to teraz zostały podane szczegółowe informacje o publikacjach. Warto dodać, że w listopadzie pojawi się też piąty tom kolekcji Rosy - Najbogatszy kaczor świata, który będzie zawierał Życie i czasy Sknerusa McKwacza, ale nie tylko.

12 listopada do sprzedaży trafi nowy album z serii Asteriks - Złoty menhir. Nie jest to jednak komiks, lecz ilustrowana historia z 1967 roku napisana przez René Goscinny'ego i zilustrowana przez Alberta Uderzo. W ostatnim czasie została odnowiona i po raz pierwszy pojawi się jako osobny album. Więcej informacji o niej znajdziecie w osobnym tekście, za 48-stronicowy tom będzie trzeba zapłacić 22,99 zł.

Tego samego dnia czytelnicy będą mogli się także zapoznać z Billym Kidem, czyli 20. albumem serii Lucky Luke. To w nim po raz pierwszy pojawił się tytułowy bohater, który jeszcze nie raz zaznaczył swoją obecność na łamach cyklu o samotnym kowboju. Historia po raz pierwszy w Polsce została wydana w 2007 roku, a teraz ponownie powróci na półki księgarń.

W połowie listopada premierę będzie miał także trzeci tom Śledztw Enoli Holmes - Tajemnica białych maków. Seria Sereny Biasco jest oparta na książkach Nancy Springer o młodszej siostrze Sherlocka Holmesa. Już w przyszłym tygodniu na Netflixa trafi filmowa adaptacja książek, która pierwotnie miała trafić do kin.

Egmont kontynuuje także wydawanie Yakariego, serii o młodym Indianinie Deriba i Joba. W listopadzie do sprzedaży trafi 9. album - Więźniowie wyspy, w którym tytułowego bohatera i jego przyjaciół zaatakuje nagła ulewa.

12 listopada trafią do sprzedaży także dwie serii Papieże w historii - Święty Piotr. Zagrożenie dla Cesarstwa autorstwa Patrice'a Perna i Marca Jaullouxa, a także Klemens V. Ofiara templariuszy napisany przez France'a Richemonda i zilustrowany przez Germano Giorgianiego. Na blogu znajdziecie recenzję wcześniejszych albumów cyklu.

Natomiast dwa tygodnie później, 26 listopada, zadebiutują Supersisters. W ramach 96-stronicowego albumu kosztującego 39,99 zł zostaną zawarte dwa oryginalne tomy zawierające przygody superbohaterkich alter ego sióstr znanych z serii Sisters. Podobnie jak główną serię, Supersisters tworzą  Christophe Cazenove i William Maury .

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Tak z innej kategorii. Będziecie na Komiksowej Warszawie na początku października br?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!