Komiksowe premiery - wrzesień 2020 - Barks, Lil i Put, Czarolina oraz wiele więcej

Wrzesień od kilku lat jednoznacznie kojarzył się z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier. W tym roku we wrześniu ukaże się także wiele tytułów, w tym komiksów z kaczkami i myszami, choć MFKIG nie odbędzie się na początku jesieni. Może dzięki temu czytelnicy będą mieli więcej czasów na zapoznanie się z zalewem tytułów, w tym wyczekiwanym od lat pewnym komiksem Barksa.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
4 września
- Kaczor Donald 2020-08 - 9,99 zł
Kolejny numer pisma będzie zawierał m.in. całkiem nowe historie Miguela, Angela i Nuneza, a także klasyczny, niegdyś wydany po polsku, także komiks Vicara
Two Men And A Baby. Największą gratką może być jednak 4-stronicowa historia Barbecue będąca pierwszym komiksem z Wilkiem Bardzozłym w roli głównej wydanym w Kaczorze Donaldzie od 14 lat. Nie zabraknie też zabawnych gagów oraz kryminalnych komiksów z Mikim i Donaldem. Pełny skład numeru jest dostępny tutaj, natomiast  można już go zamówić na Egmont.pl.
9 września - Gigant Mamut 32: Niesamowite historie - 24,99 zł
Ogromna porcja komiksów o paranormalnych wydarzeniach. W 512-stronicowym tomie pojawią się zarówno znane i lubiane komiksy takie jak Postęp i elekryfikacja Romano Scarpy czy Historia pewnej znajomości Andersena, jak i zupełnie nowe historie typu Kosmiczne dzieci Sciarrone. Po raz kolejny zabraknie dłuższych komiksów, ale jest to standard w ostatnich latach w tematycznych tomach. Pełny skład tomu znajdziecie w tekście sprzed paru miesięcy.
16 września - Kaczogród. Carl Barks 9: Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948  - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Na specjalne życzenie czytelników Egmont postanowił zmienić kolejność publikacji kolekcji i przedstawić tom zawierający m.in. dwa pierwsze komiksy z Sknerusem - tytułową historię, w której kaczki po raz pierwszy udają się do zamku McKwaczów, oraz Wielką niedźwiedzicę, czyli niepozorną świąteczną opowieść z debiutem Sknerusa. Do obu komiksów wielokrotnie nawiązywał Don Rosa, a także inni twórcy komiksów czy seriali. W tomie pojawi się także inny długi komiks - przez lata praktycznie zapominany Darkest Africa, w którym Donald udaje się do Afryki. Więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście
29 września - Gigant Poleca 226: Sekret mojego sukcesu - 15,99 zł - POLECAMY!
Głównym bohaterem wrześniowego Giganta będzie Sknerus. W tomie pojawi się 64-stronicowy komiks D'Antony i Pastrovicchio Pewnego razu w Klondike. Nie zabraknie też kolejnej części Sagi o Donaldzie - Pieśni syreny. Natomiast w historii Pihla i Fecchiego Wyspa kaczorów Sknerus oraz siostrzeńcy będą musieli bronić skarbca przez Braćmi Be. Informacje o pełnym składzie wydania są  dostępne w osobnym tekście.

KOMIKSY DISNEYA W USA
9 września - Disney Pixar Onward: Tales of the Manticore - 10,99$
72-stronicowy komiks napisany przez Mariko Tamaki rozgrywający się w świecie znanym z nowego filmu Pixara - Naprzód
30 września - Disney Princess: Gleam, Glow & Laugh - 10,99$
Tom zbierający paski Amy Mebberson o księżniczkach Disneya wydane przez Joe Books oraz parę nowych opowieści. 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
2 września - Czarolina 1: Pewnego dnia zostanę fantastykolożką - 34,99 zł - POLECAMY!
Seria Sylvii Douyé i Paoli Antisty rozgrywa się w świecie pełnym fantastycznych stworzeń. Jej główną bohaterką jest Czarolina, która udaje się na letni kurs o kryptydach, podczas którego zaczynają dziać się dziwne rzeczy.
2 września
- Lucky Luke 19: Rywale z Painful Gulch - 24,99 zł - POLECAMY!
Klasyczny komiks Goscinny'ego i Morrisa o samotnym kowboju. Historia po raz pierwszy pojawi się po polsku w pełnym formacie A4.
2 września - Ptyś i Bill: Pamiętniki Billa - 39,99 zł
Kolejny tom serii o chłopcu i jego psie zawiera trzy albumy - Czarujący spaniel, Pamiętniki Billa i Nieznośny Bill - stworzone w latach 80. przez Jeana Robę.
9 września - Wielki turniej - 34,90 zł
Nowy komiks paragrafowy od wydawnictwa FoxGames.
16 września - Krasnolud Nap 4: Żeni się tylko osiem razy - 24,99 zł - POLECAMY!
Nowy album serii Macieja Jasińskiego i Krzysztofa Trysuły o kransoludzie i jego przyjaciołach nie będzie składał się z jednej pełnometrażowej opowieści, lecz z kilku krótszych. Recenzję poprzedniego tomu znajdziecie na blogu.
16 września - Lil i Put 5: Parada przypałów - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Małoludy powracają w nowym albumie autorstwa Piotra Bednarczyka i Macieja Kura. Tym razem komiks będzie składał się głównie z krótszych historii wydanych oryginalnie w Nowej Fantastyce, ale nie zabraknie też nowych opowieści. Recenzja poprzedniego tomu jest dostępna na blogu.
16 września - Malutki Lisek i Wielki Dzik 6: Okropieństwo - POLECAMY!
Szósty rok z rzędu do księgarń trafia nowy album niezwykle uroczej serii o lisku i dziku Bereniki Kołomyckiej, która powoli podbija kolejne kraje na świecie.
16 września - Usagi Yojimbo: Saga 5 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Egmont powraca do późniejszych przygód królika-ronina autorstwa Stana Sakai. W wydaniu pojawią się historie oryginalnie wydane w Spotkaniach ze śmiercią, Matce gór i Opowieść Tomoe. Seria dla ciut starszych czytelników.
21 września - Ariol 7: Pies zawodowiec - 39,90 zł
Siódmy tom serii zabawnych przygód małego osiołka rozgrywających się w świecie pełnym antropomorficznych bohaterów. Niegdyś na blogu pojawiła się recenzja pierwszych tomów.
24 września - Legenda Korry: Wojna o wszystko 1 - POLECAMY!
Komiksowa kontynuacja popularnego serialu animowanego Nickelodeona. Historia została napisana przez Michael Dante DiMartino, współtwórcę kreskówki, a rysunki stworzyła Irene Koh.
30 września
- Mafalda: Wszystkie komiksy 2 -  69,00 zł - POLECAMY!
Drugi tom dwutomowej zbiorczej edycji argentyńskiego paska komiksowego o małej argentyńskiej dziewczynce zatroskanej sprawami świata. Więcej informacji o wydaniu znajdziecie w osobnym tekście.

Jeżeli kojarzycie, że w wrześniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Dark Horse i Amber

Komentarze

  1. Gigant- premiera w Niemczech- 3 marca. Premiera w Polsce- 29 września.
    Mamut- premiera w Niemczech- początek marca. Premiera w Polsce- 9 września.
    ?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka