Mogło być gorzej - dane o sprzedaży KD w czerwcu 2020

W ostatnim czasie ZKDP udostępniło dane dotyczące m.in. sprzedaży czerwcowego numeru Kaczora Donalda. Wynika z nich, że KD 2020-06 sprzedał się w 12 755 egz., natomiast jego nakład wyniósł 29 900 egz., czyli sprzedało się 42,7% wydrukowanych kopii.  

Jest to wynik słaby, ale patrząc na dane innych pism, nie wygląda to aż tak źle. Prawdopodobnie ze względu na epidemię koronawirusa wszystkie magazyny sprzedają zdecydowanie gorzej. W tym samym miesiącu niższe wyniki osiągnęły m.in. Auta czy Tomek i przyjaciele. Cały czas brakuje do dobrego rezultatu jakim byłoby sprzedanie połowy nakładu, ale widać, że sprzedaż nie spada, lecz utrzymuje się na niskim, lecz stabilnym poziomie.

Wybrane numery Kaczora Donalda z tego roku są nadal dostępne na Egmont.pl. W ofercie sklepu znajduje się także najnowsze wydanie, w którym zamieszczono m.in. pierwszy komiks z Wilkiem Bardzozłym od lat. Do jutra z kodem forum09 wszystkie produkty, w tym prasa i komiksy, są dostępne z rabatem 30% od cen okładkowych.

Źródło ilustracji: materiały własne / Egmont

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Spokojnie, premiera pod koniec grudnia, a poza tym mogę zdradzić, że w środku pojawi się naprawdę świeże niemieckie wydanie, więc i tak na razie nie byłby znany jego skład.

   Usuń
  2. Spezial 97?

   Usuń
 2. Trzeba także wciąż (niestety) pamiętać o fatalnej dystybucji i o tym, że w takich salonikach prasowych (wiem od źródła) często jest różny limit czasowy, gdzie dane pismo leży. Jest albo zwracane albo zastępowane innym prędzej czy później. Dlatego debilowi/om, z Egmontu, który/rzy "wymyślił/li", że "rzadsza częstotliwość wydania to większa sprzedaż bo dłużej poleży" powinno się wręczyć tzw. 'wilczy bilet' wraz z dyscyplinarką.
  Także jak na te sparszywiałe czasy, cyfryzacje, gówniane zarządzanie i dystrybucję + ta cała sytuacja z wiadomo czym to uważam, że sprzedaż nie jest aż tak tragiczna. A wiemy doskonale jakie sam przez sie "Kaczor Donald" jako pismo ma wady i zalety. Lubię te dane i życzę sobie i Wam wszystkim by były chociaż stabilne, ale dzięki innym wydaniom coraz lepsze i byśmy mogli się cieszyć jak (możliwie) najlepiej kaczymi komiksami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę by powodem zmniejszenia częstotliwości wydawania Kaczora Donalda była chęć dłuższego okresu sprzedaży gdyż zgadzam się z Tobą iż np. miesiąc po premierze praktycznie niemożliwe jest kupienie nowego numeru. Taki argument raczej miał Egmont kiedy zaczął wydawać megagigę i giganta mamuta dwa razu do roku ale nie w przypadku Kaczora Donalda. Zmniejszenie do 10 numerów rocznie moim zdaniem było spowodowane z roku na rok spadkiem sprzedaży (ale i nakładu). Moim zdaniem byłoby dobrze aby wraz ze spadkiem częstotliwości wydawania lekko rósł nakład.
   Co do gigantów to moim zdaniem ich sprzedaż od kilku lat utrzymuje się na dość stablinym poziomie niemalejącym . Nie są znane oczywiście żadne oficjalne dane (i raczej wątpię by sprzedaż pojedynczego numeru giganta była wyższa niż Kaczora Donalda) ale myślę iż nie wydawano by wydania specjalnego giganta poleca w tym roku gdyby sprzedaż spadała. Prenumerata giganta poleca (choć nie cieszy się jakimś gigantycznym zainteresowaniem z tego co wiem) też była krokiem w dobrą stronę. Brakuję mnie podobnej prenumeraty KD.

   Usuń
  2. No tak, na moje wyczucie jednak "Giganty" mają sporo większą "bazę stałych klientów", którzy wiedzą co chcą + te ewentualne marudzenie o cenie: 40kilka stron za dychę kontra 250 za 15,99.
   A "KD" albo gdzieś na kopy, albo wcale + konkurencja + okładka zasłonięta szajsem (co straciło sens dobrych 5 lat temu zupełnie, a teraz w dobie przesady komórek, neta itp. to w ogóle jest groseską). Myślę, że mocny cios w pisemko dołożylo to, czego totalnie od lat nie rozumiem- brak możliwości zakupu numerów archiwalnych a do cholery pisali/dzwonili o to ludzie przez lata więc nawet mieli odzew to i tak dupsko. Z tym nakładem skoro mają takie kretyńskie podejście to właśnie myślę, że lepiej jak mniej bo mniejsze "straty" więc większa szansa na niezlikwidowanie gazetki. Grunt, by utrzymywało się na tyle, by już gorzej nie spadła częstotliwość, chyba że w zamian za 12 "Gigantów" co biorę zawsze i wszędzie. Ale obserwując od kilku już dobrych miesięcy bestsellery Egmontu co nam KAI też prezentuje to myślę, że bez likwidacji niczego "Gigant"-miesięcznik, czyli naturalność by się sam obronił.

   Usuń
 3. To był pierwszy numer KD, jaki zakupiłam od lat, właśnie po to, żeby dołożyć ciegiełkę do wyników. Szkoda, że w czerwcu pismo sprzedało się gorzej niż w maju. :( Zwłaszcza, że jak dla mnie komiksy były w czerwcu naprawdę ok.
  PS. Pytanie nie na temat - założyłam konto na inducks, ale dalej nie mam pojęcia, jak dodawać wydania do osobistej kolekcji. Czy ta funkcja strony została zawieszona, czy po prostu czegoś nie ogarniam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja kolekcja > wybierz kraj > wybierz pismo > wybierz konkretny numer > wciśnij ,,aktualizacja" . Kiedy oglądasz jakiś numer dowolnego pisma (dla przykładu Kaczor Donald 2020-06) i wtedy wciśniesz w menu ,,Moja kolekcja" to wyświetli Ci się możliwość zaznaczenia które numery danego magazu posiadasz.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo, ale po kliknięciu w "moja kolekcja" mam tylko taki komunikat: "Your collection has been archived because you didn't connect to Inducks for some time. We will recover it automatically. It will show up here; please wait one day" Co jest o tyle dziwne, że konto założyłam dzisiaj, dlatego ta wiadomość o nielogowaniu "for some time" mnie dziwi i dlatego zastanawiałam się, czy wszyscy mają taki komunikat. :/

   Usuń
 4. Nakład zmniejszają stad stałe ok 42% sprzedaży, a nie ze jest stabilny.....

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti