The Wonderful World Of Mickey Mouse - nowy serial z Mikim na Disney+!

18 listopada, w 92. urodziny Mikiego, na Disney+ zadebiutują dwie pierwsze krótkometrażówki z serii The Wonderful World of Mickey Mouse. Nowy serial przedstawi kolejne przygody Mikiego, a także jego przyjaciół - Goofiego, Donalda, Minnie, Daisy i Pluto. Każdy siedmiominutowy odcinek będzie wypełniony zwariowanymi przygodami, nie zabraknie też historii inspirowanych atrakcjami z parków Disneya oraz występów gościnnych klasycznych postaci Disneya.

Za produkcję serialu będzie odpowiadał ten sam zespół, który od 2013 roku tworzył animacje z serii Myszka Miki. Producentem wykonawczym animacji będzie Paul Rudish, a muzykę stworzy Christopher Willis, obaj twórcy dostali nagrody Emmy za poprzednie animacje z Mikim. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej serii wygląd postaci będzie inspirowany klasycznymi wizerunkami z lat 30..

Kolejne krótkometrażówki będą będą pojawiać się na Disney+ od 27 listopada w porcjach po dwie, w tym roku zadebiutuje łącznie ich 10. Natomiast na lato przyszłego roku jest zaplanowana emisja kolejnych 10 animacji. Nadal nie wiadomo kiedy serwis wystartuje w Polsce, lecz prawdopodobnie tak samo jak w przypadku innych seriali oryginalnych Disney+, krótkometrażówki będą posiadały polski dubbing i napisy w dniu premiery. Więcej informacji o Disney+ znajdziecie w grupie Disney Plus Polska.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Disney

Komentarze

  1. Czy wiadomo coś o ewentualnym dodatku komiksowym, jak to było 7 lat temu?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar