Asteriks 38 "Córka Wercyngetoryksa" - okładka i reklama [Komiksy dla wszystkich]

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych tegorocznych wydarzeń komiksowych. Już 24 października we Francji, a 30 października w Polsce swoją premierę będzie miał 38. album Asteriksa - Córka Wercyngetoryksa. Twórcami komiksu będą Jean-Yves Ferri i Didier Conrad, którzy od kilku lat pracują nad serią o najsłynniejszym Galu na świecie. Komiks ukaże się w identycznym wydaniu co wcześniejsze tony - cena okładkowa 19,99 zł, format A4 i miękka okładka.
Dziś ujawniono okładkę albumu, która przedstawia Asteriksa, Obeliksa oraz córka Wercyngetoryksa - Adrenalina. Początkowo okładka pojawiła się jedynie w wersji oryginalnej, ale tuż po tym także polski Egmont przedstawił lokalną wersję. Komiks praktycznie jednocześnie ukaże się w 16 językach o czym świadczą grafiki udostępnione w internecie. Co ciekawe, w tym roku album nie ukaże się w Danii, ponieważ po kilku dekadach tamtejszy Egmont stracił prawa do wydawania serii o Galach. 38. tom zostanie wydane nakładem innego wydawnictwa na początku przyszłego roku.
Po opublikowaniu okładki w polskim internecie rozgorzała dyskusja, że komiks pod pewnymi względami bardzo przypomina wydany w tym roku album Kajko i Kokosz Nowe Przygody - Królewska konna. Prawdopodobnie jednak podobieństwa ograniczą się do koloru włosów towarzyszki głównych bohaterów.
Do sieci trafiła także pierwsza strona z gotowego albumu.
Więcej odnośnie fabuły komiksu można się jednak dowiedzieć z reklamy, która zawiera kilka kadrów z dalszej części albumu. Na niej widz może zobaczyć nie tylko Adrenalinę, ale też synów Ahigeniksa i Tenautomatiksa. 
Premiera Asteriksa jednak nie jest jedynym interesującym wydarzeniem, które odbędzie się pod koniec października. Nie zapomnijcie, że 25 października premierę będzie miał tysięczny Kaczor Donald.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela