Fibi i jednorożec 1 oraz Yakari 5 - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

16 października do sprzedaży trafią kolejne komiksowe nowości Egmontu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe plansze z dwóch tytułów, które szczególnie powinny zainteresować czytelników bloga.

Fibi i jednorożec to komiks stworzony przez Danę Johnson, który opowiada o dziewięcioletniej dziewczynce oraz o jej jednorożcu. Historia oryginalnie ukazywała się w formie pasków komiksowych, a pierwszy tom zbiera odcinki z kilku pierwszych miesięcy. Komiks ukaże się w formacie A5 (ciut większym od Giganta), będzie liczył 224 strony oraz kosztował 39,99 zł. Tłumaczem będzie Mateusz Lis, który ma na koncie tłumaczenie disnejowskich komiksów Rosy i Casty'ego.

W najbliższą środę do sprzedaży trafi też piaty tom serii Yakari pod tytułem Yakari i grizli, który oryginalnie został wydany w 1979 roku. Klasyczną serię o młodym Indianinie przez lata tworzyli Derib i Job. Reklamy komiksu od pewnego czasu pojawiają się w Kaczorze Donaldzie.
Informacje o wszystkich nowościach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl. Plansze z piątego tomu kolekcji Barksa, który trafi do sprzedaży 23 października, znajdziecie w osobnym newsie.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wszystkie grzechy "Kaczora Donalda" - numer 2020-06 (1007)

Kaczogród Carla Barksa 8 "Latający Holender" - przedpremierowa prezentacja

Historia kioskowych wydań specjalnych z komiksami Disneya