Gigant Poleca 220 "Wyspa psikusów" - od dziś w sprzedaży - De Vita, Mastantuono i Fecchi

Jeszcze w poprzednim tygodniu Wyspę psikusów  dostali prenumeratorzy, a już dziś nowy Gigant pojawił się w kioskach i sklepach. Czas na kolejną porządną dawkę kaczych i mysich komiksów.

- Okładka
- A statek płynie- rys. Massimo Fecchi - 35 stron
- Śmiały projekt - 1 strona
- Kryminał na fali - 40 stron
- Trudne decyzje - scen. i rys. Corrado Mastantuono - 26 stron
- Szef przeciw wszystkim - 6 stron - z serii Doubleduck
- Film akcji - 10 stron
- Gorzkie nieróbstwo - 26 stron
- Skarb w Błękitnej Zatoce - 30 stron
- Morskie maskarady - 20 stron
- Nie ma sprawiedliwości na tym statku - 25 stron
- Knują i psują - rys. Massimo De Vita - 31 stron

Na skład tomu trochę narzekałem wcześniej (szczególnie biorąc pod uwagę, że letni tom ukazuje się 1 października), ale da się w nim zauważyć kilka plusów.  Numer otwiera wakacyjny numer Fecchiego, a na kolejnych stronach będzie można znaleźć m.in. historię z Rychem Mastantuono, krótki komiks z Headem H, czy narysowaną przez De Vitę historię z Supergoofym. Pozytywną niespodzianką może być najdłuższy, 40-stronicowy komiks o Mikim rozwiązującym zagadkę kryminalną na morzu,
Źródło: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Okładka fajna, ale raczej na okres wakacyjny. I ten kuper Hyzia ucięty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mogło być lepiej, ale komiks Fecchiego zupełnie niezły. "Kryminał na fali" też, chociaż niepotrzebnie jest on podzielony na dwie części rozrzucone w tomie. Komiks z Rychem ujdzie, tylko powód rozdzielenia tych osobowości mógł być ciekawiej pomyślany. Reszta komiksów jest słaba albo bardzo słaba. Komiks z H Headem to nie porozumienie. Tak samo ten komiks z Goodym ("Film akcji") zupełnie nie ma sensu. Tak samo jak zwykle słaby jest komiks z Supergoofym, chociaż ciekawy w tym komiksie był wątek ukrywania swojej tożsamości przez Goofiego. Chyba w żadnym innym komiksie z Supergoofym tego nie spotkałem. Za to wtrąca ie do tego komiksu kadrów z kaczkami uważam za niepotrzebne i sztuczne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru