Kolejne tomy "Disney Masters" - Murry i Cavazzano

Disney Masters to wydawana przez Fantagraphics od poprzedniego roku seria z komiksami Disneya najsłynniejszych twórców kaczych i mysich historii. Choć ostatnie wiadomości z amerykańskiego wydawnictwa nie były najlepsze, przesunięto tomy z komiksami Heymansów i De Vity na początek przyszłego roku, to wszystko wskazuje na to, że nadal seria będzie ukazywać się w tempie ok. 4-5 tomów rocznie. Ostatnio zapowiedziano dwa kolejne wydania, które powinny trafić latem 2020.


XII TOM - GIORGIO CAVAZZANO
Donald Duck: The Forgetful Hero
200 stron
Komiksy:   
- The Forgetful Hero
- Plantastic Voyage
 - The Dazzling Duck She-Venger
- The Case of the Cut-Off Calls
Cztery klasyczne komiksy Cavazzano, każdy z nich jest niezwykle dobrze oceniany, a także nie był wydany w Polsce. Szczególnie ciekawie prezentują się dwie historie zamykające tom, pierwsza z nich to debiut Superkwoczki, superbohaterskiego alter ego Daisy, a druga to zajmująca miejsce w TOP 100 Inducks opowieść o Mikim i zagadce kryminalnej utrzymana w klimacie noir.
Tom dostępny na Book Depository.

XIII TOM - PAUL MURRY
Mickey Mouse: The Sunken City
176 stron
Komiksy:   
- The Legend of Loon Lake
- The Phantom Fires
- The Crystal Ball Quest
- The Sunken City
- The Mystery of Lonely Valley
- The Castaways of Whale Bay
- The Idol of Moaning Island
Kolejne wydanie z komiksami Murry'ego (po trzecim i siódmym tomie serii) będzie zawierać następne siedem długich komiksów z Walt Disney's Comics and Stories z końcówki lat 50. do scenariuszy Carla Fallberga. Dla amerykańskich fanów są to często najlepsze komiksy z Mikim, ale raczej wypadają blado przy europejskich tworach.
Tom dostępny na Book Depository.

Informacje o wcześniejszych tomach serii znajdziecie na Inducks oraz na blogu pod tagiem disney masters.
Źródło ilustracji: Amazon

Komentarze

 1. Dla kogo komentujesz poczynania amerykańskich wydawnictw? Dla polonii w USA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla polskich czytelników zainteresowanych amerykańskimi wydaniami.

   Usuń
  2. Ja jestem tymi wydaniami zainteresowany.

   Usuń
 2. Heymansowie czy Jippes sprzedali by się w Polsce w formie tomów, ale publikowanie tych włoskich odjechanych komiksów cavazzano czy innych będzie gwoździem do trumny serii w twardej oprawie w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat bym się zgodził, że publikowane tych "włoskich odjechanych komiksów" może być gwoździem do trumny, tylko że Scarpa, Cavazzano czy De Vita to nie są takie komiksy. Bottaro i Carpi prędzej.

   Usuń
  2. Co macie na myśli przez włoskie odjechane komiksy?

   Usuń
 3. O ile rysunki jeszcze ujdą w tłumie to scenariusze w tych komiksach murryego to dno. Mam nadzieję że nie będzie to publikowane w Polsce bo może zabić Barksa i Rose. Już gottfredson byłby lepszym pomysłem ze względu na niesamowite rysunki i oryginalne do dziś fabuły.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru