Kaczogród Carla Barksa 5 "O kawałek sznurka" - przykładowe strony

Mniej niż dwa tygodnie pozostały do premiery piątego tomu Kaczogrodu Carla Barksa. Z tego powodu dziś dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować parę przykładowych plansz ze zbliżającego się wydania. Tom O kawałek sznurka i inne historie z roku 1956 trafi do sprzedaży już 23 października, będzie liczył 240 stron i zostanie wydany w cenie okładkowej 69,99 zł. W środku pojawią się nie tylko pierwsze komiksy z udziałem Granita Forsanta i Wolframika, ale też wiele innych ciekawych historii. O tomie więcej informacji znajdziecie także w osobnym tekście. Natomiast już dziś zamówicie go w wielu księgarniach w rewelacyjnej cenie.

 

W wydaniu, podobnie jak w wielu wcześniejszych tomach kolekcji Barksa, pojawi się parę historii na których publikację polscy czytelnicy czekali od lat. Takim komiksem jest Land Beneath the Ground!, w którym po raz pierwszy pojawiły się Terry i Fermy. Postaci podziemnych stworzeń są doskonale znane w Polsce czy to z występów w późniejszych komiksach, czy w obu serialach spod marki Kacze Opowieści. Ciekawą historią jest też Back To Long Ago!, w którym ważną rolę odgrywają przodkowie kaczek - Kwasko da Kaczor i Malcolm McKwacz. Pojawi się też The Lost Crown of Genghis Khan! o poszukiwaniach korony Czyngis-Chana, do której Rosa często nawiązywał w swoich komiksach. Natomiast twórcy klasycznych Kaczych Opowieści zaadaptowali komiks Barksa na odcinek serialu. Będzie to też tom pełen debiutów, ponieważ O kawałek sznurka to pierwszy komiks z Granitem Forsantem, a w Z kociego na nasze zadebiutował Wolframik. Poza tym standardowo zostanie przedrukowanych wiele ten-pagerów z Donaldem i krótkich gagów Sknerusem.
Nie jest jednak to jedyna atrakcja, którą Egmont przygotował na koniec roku. 4 grudnia do sprzedaży trafi zarówno szósty tom kolekcji Barksa jak i pierwszy tom kolekcji Rosy. W tym roku jesień należy do komiksów Disneya.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela