Egmont na koniec roku: Garfield, Usagi i Power Rangers [Komiksy dla wszystkich]

Egmont zapowiedział tyle komiksów disnejowskich na koniec roku (Kraina Lodu, 6. Barks, 1. Rosa), że na blogu nie pojawił się przegląd innych zapowiedzi. Szybko jednak należy tę zaległość nadrobić, ponieważ do księgarń wpadnie parę ciekawych tytułów.
13 listopada swoją premierę będzie miał piąty tom Ptysia i Billa - Przygody spaniela. Wydanie będzie zawierało trzy albumy stworzone przez Jeana Robę pod koniec lat 80. - Przygody spaniela, Psi zysk i Oto oni!. Recenzję wcześniejszych tomów znajdziecie na łamach bloga.
Tego samego dnia do księgarń trafi drugi tom Oto Tosi - Gdzie jesteś, panie Precel?. Pierwszy tom serii Marty Falkowskiej opowiadającej o dziewczynce z bujną wyobraźnią ukazał się dwa lata temu, recenzja albumu pojawiła się na blogu.
W połowie listopada swoją premierę będzie miał też trzeci tom Czwórki z Baker Street. Tym razem pomocnicy Sherlocka Holmesa będą próbowali rozwiązać sprawę Słowika ze Stepney. Recenzję wcześniejszego tomu serii Dijana, Legranda i Etiena także znajdziecie na blogu.
Tydzień później, czyli 20 listopada, pojawi się dziewiąty tom Jonka, Jonki i Kleksa - Odwiedziny smoka. Wydanie będzie zawierało opowieści, które oryginalnie ukazały się w Świecie Młodych w latach 1977-1980, z czego większość nigdy wcześniej nie ukazała się w formie albumowej
Fani amerykańskich komiksów na pewno będą zachwyceni z premiery Mighty Morphin Power Rangers. Rok pierwszy. Komiks oparty na pierwszym serialu z marki Power Rangers oryginalnie był wydany przez Boom i zbiera niezwykle dobre opinie. Pierwszy tom liczący 384 strony zostanie wydany w cenie okładkowej 99,99 zł.
Kraina Lodu nie jest jedynym disnejowskim akcentem w listopadowych zapowiedziach Egmontu, ponieważ wówczas pojawi się także kolejny tom Star Wars Film tym razem oparty na Ostatnim Jedi. Komiks, podobnie jak wcześniejsze opowieści, stworzyli twórcy zwykle pracujący nad adaptacjami filmów animowanych Disneya.
4 grudnia będzie dniem premiery praktycznie wszystkich grudniowych komiksów Egmontu. Premierę tego dnia będą miały nie tylko tomy z komiksami Rosy i Barksa, ale też szósty Tłusty koci trójpak zbierający klasyczne paski z Garfieldem. Wydanie będzie zawierało historie oryginalnie wydane od 18 maja 1987 roku do 25 lutego 1989 roku.
W grudniu do sprzedaży trafi też trzeci tom spin-offu Smerfów, czyli Smerfy i Wioska Dziewczyn - Kruk.  Autorami komiksu są Luc Parthoens, Thierry Culliford i Alain Maury. Album oryginalnie został wydany w tym miesiącu.
Na koniec roku swoją premierę będzie miał także drugi tom Fibi i Jednorożec - Jednorożec na wrotkach. 228-stronicowe wydanie będzie zawierało kolejne kilkaset pasków Dany Simpson, pierwszy tom trafi do sprzedaży już w tym miesiącu. W przeciwieństwie do reszty komiksów z linii Komiksy są super, seria jest wydawana w formacie A5.
Niezwykle interesującą pozycją dla ciut starszych czytelników będzie kolejny tom reedycji fenomenalnej serii Stana Sakai, czyli Usagi Yojimbo Saga. Księga 4. Wydanie będzie zawierało trzy albumy, które przez lata osiągały niezwykle wysokie ceny na aukcjach - Pojedynek przy świątyni Kitanoji, Wędrówki z Jotaro oraz Ojcowie i synowie. Szczególnie dwa ostatnie z nich są niezwykle miło wspominane przez fanów. Recenzję poprzedniego tomu znajdziecie na blogu.
Natomiast czwarty numer Marvel Komiks trafi do kiosków 19 grudnia. W środku kolejne opowieści o Spider-Manie, ale też o Hulku i Thorze.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl.
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar