Camboni i Filippi tworzą kolejny album z Mikim!

Wielokrotnie wspominana na blogu linia Disney by Glénat cały czas się rozrasta. Choć w Polsce wydano z niej tylko Kawę Zombo Loisela, to we Francji regularnie pojawiają się kolejne albumy. W przyszłym roku pojawi się kontynuacja Mickey et l'océan perdu, która otrzyma tytuł Mickey et la terre des Anciens, czyli Miki i kraina pradawnych. Twórcami komiksu będą ponownie Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni, a pierwsze fragmenty plansz niedawno zostały udostępnione przez rysownika za pośrednictwem Facebooka. Trudno cokolwiek więcej o nich powiedzieć, bo wyglądają znakomicie.
Powstanie kolejnych albumów z Mikim Filippiego i Camboniego daję nadzieję, że w późniejszym czasie może się pojawić integral zbierający kilka albumów ich autorstwa. Wówczas pewnie istniałaby niewielka szansa, że takie wydanie zbiorcze zawitałoby także do Polski. Na razie po polsku można jedynie przeczytać niedisnejowskie komiksy duetu - Niezwykłą podróż wydaje Kurc i gorąco ją polecamy.
W ostatnim okresie Glenat wydał także dwa albumy, o których nie pojawiły się osobne wpisy na blogu, lecz jedynie informacje na fanpage'u. Po wydanym na początku roku Horrifikland Trondheima i Nesme, do sprzedaży trafił Mickey All Stars - tom złożony z 1-stronicowych komiksów tworzonych przez różnych rysowników, m.in. Flixa, Keramidasa, Brüno, Camboniego, Herenguela, Chauzy i Zanzima ale też Cavazzano, Petrossiego, Fecchiego, Ferioliego czy Rotę. Natomiast całkiem niedawno, bo we wrześniu, na półki francuskich księgarń trafił Super Mickey Pietera De Poortere'a. Autor znany z bardzo specyficznego stylu tworzenia napisał i narysował komiks o Supergoofim i Supermikim.
Źródło ilustracji: Facebook - Silvio Camboni / Glenat / Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru