Asteriks, Lou, Garfield, Smerfy i Sisters - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Choć fala komiksów Disneya od Egmontu rozpocznie się dopiero w październiku, wraz z piątym tomem kolekcji Barksa, to już we wrześniu, na MFKIG, pojawi się parę innych albumów z lubianych przez czytelników serii. Najciekawszą publikacją będzie pewnie nowe wydanie pierwszego Asteriksa, ale inne tytuły zapowiadają się nie mniej interesująco. Dzięki uprzejmości Egmontu, możemy zaprezentować przykładowe strony ze zbliżających się publikacji.

16 września do księgarń trafi piąty tom Garfield. Tłusty koci trójpak. Wydanie będzie zawierało odcinki oryginalnie opublikowane od 12 marca 1986 do 19 grudnia 1987. Recenzję pierwszych dwóch tomów znajdziecie na blogu.


Tego samego dnia trafią do sprzedaży Smerfy i maszyna snów, czyli najnowszy album serii o niebieskich stworkach, który zaledwie parę miesięcy temu miał oryginalną premierę. Twórcami komiksu są Alain Jost, Thierry Culliford, Jeroen De Coninck i Miguel Díaz.


2 października w księgarniach (a realnie parę dni wcześniej) i przedpremierowo na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier (27-29.09.2019, Łódź) pojawi się reszta nowości. Wówczas swoja premierę będzie miało nowe, jubileuszowe wydanie pierwszego albumu Asteriksa które będzie zawierało 32 strony materiałów dodatkowych oraz komiks w nowym kolorowaniu.


Na MFKIG przedpremierowo pojawi się także trzeci tom zbiorczego wydania przygód Lou! - Struktura kryształu. Tom, poza tytułowym albumem, będzie zawierał też najnowszy komiks z Lou oraz album wydany z okazji filmu aktorskiego. Recenzja dwóch pierwszych tomów pojawiła się na blogu.
 


Inną premierą przygotowaną na łódzki festiwal jest trzynasty album Sisters - Nadmiar szcześcia. Co ciekawe, jest to najnowszy album serii Cazenove i Williama o perypetiach dwójki sióstr.

Plansze ze wrześniowych albumów komiksów nagrodzonych w konkursie im. Janusza Christy, czyli piątego Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika, trzeciego Krasnoluda Napa czy czwartego Kubatu, pojawiają się w najbliższym czasie.
Informacje o wszystkich nowościach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!