Kolekcja Dona Rosy 1 "Syn Słońca" - premiera opóźniona

Niestety pierwszy tom kolekcji Dona Rosy - Syn Słońca, trafi do sprzedaży później niż pierwotnie planowano. Wydanie pojawi się w księgarniach z dwutygodniowym opóźnieniem, czyli 4 grudnia. Cena komiksu i format pozostały bez zmian. Tego samego dnia swoją premierę będzie miał szósty tom Kaczogrodu Carla Barksa.
Informację o nowej dacie premiery znajdziecie zarówno na stronie swiatkomiksu.pl jak i w sklepie egmont.pl.  Dodatkowe tygodnie zapewne pozwolą redakcji na jeszcze lepsze przygotowanie komiksu. W końcu chyba najważniejsze jest by jedna z najlepszych kolekcji z komiksami Disneya w historii, ukazała się po polsku w jak najlepszym wydaniu z dopracowanymi wszystkimi szczegółami.
Dla przypomnienia, Syn Słońca to pierwszy, 208-stronicowy tom kolekcji Dona Rosy, która oryginalnie została wydana przez Fantagraphics w 10 tomach. W serii znajdą się wszystkie komiksy Dona Rosy, ale też liczne dodatki. Pierwszy tom będzie zawierał najwcześniejsze historie autora Życia i czasów Sknerusa, które w Polsce zostały już niegdyś wydane jako czwarty Kaczogród z 2006 roku.
Więcej informacji o wydaniu znajdziecie w tekście sprzed kilku tygodni. Prawdopodobnie w pobliżu premiery na blogu pojawią się dokładniejsze artykuły dotyczące premierowego tomu jak i całej kolekcji.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. I bardzo dobrze, tom będzie bardziej dopracowany!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy będą recenzje najnowszych odcinków KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewno jak będą wydane w polskiej wersji językowej

   Usuń
  2. Chodziło mi o te ostatnio wyemitowane w Polsce.

   Usuń
  3. Będą, będą, przepraszam za opóźnienie, ale ostatnio mam sporo prasy nie tylko związanej bezpośrednio z blogiem.

   Usuń
 3. dwa tomy w jednej przesyłce, ok

  OdpowiedzUsuń
 4. Lepiej dlużej poczekać na dopracowany produkt niż miałaby być wpadka jak z "Życiem i Czasami". I tak ostatnio Egmont nas "rozpieszcza" :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale właściwie co trzeba dopracować w wydaniu, które już zresztą raz w Polsce wydano.? Jest się czym posiłkować jeśli chodzi o tłumaczenie na przykład. Więc to zawsze jakieś ułatwienie powinno być.

   Usuń
  2. Nie wydano tego w Polsce. Wydano komiksy, które znajdują się w tym tomie, ale samo wydanie jest nowością. A dopracować można np. 40 stron artykułów zawartych w tej edycji.

   Usuń
  3. Same komiksy też można dopracować - w końcu przez 13 lat ukazało się wiele komiksów Barksa do których Rosa nawiązywać, a także przemyśleć parę kwestii.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka