Donald przed Księżniczką - dane o sprzedaży KD w lipcu 2019

Było lepiej, ale źle nie jest. Wczoraj ZKDP udostępnił dane o sprzedaży Kaczora Donalda w lipcu tego roku. Wynika z nich, że lipcowy numer (KD 2019-08) pisma sprzedał się w 15 339 egz.. Warto jednak zauważyć, że nakład ponownie spadł i wyniósł 34 000 egz. (miesiąc wcześniej 3 tysiące więcej), czyli sprzedało się 45,1% wydrukowanych egzemplarzy.
Patrząc na dane dotyczących innych pism dziecięcych można dojść do dziwnych wniosków. W lipcu wyjątkowo dobrze sprzedała się większość z nich, a co dość wyjątkowe, bardzo dobre wyniki zanotowały Tomek i Przyjaciale oraz Auta, pisma, które przez ostatnie miesiące zwykle sprzedawały się zdecydowanie gorzej od KD. Z drugiej strony lipcowy numer Księżniczki, od dawna jednego z najpopularniejszych pism dziecięcych, sprzedał się w zaledwie 15 335 egz. przy nakładzie 42 000 egz.. Potwierdza to, że popularność magazynów dziecięcych na pstrym koniu jeździ. Zaskakujący jest też nagły spadek nakładu KD, który może wynikać z postępującej likwidacji sklepów Tesco, w których zazwyczaj było od groma egzemplarzy kaczego magazynu. A może w końcu poprawiła się dystrybucja? Od wielu miesięcy czytelnicy bloga donoszą, że w wielu miejscach pisma brak, a gdzieniegdzie jest dostępne w ogromnej liczbie egzemplarzy.
Jednak kolejne miesiące zapowiadają się całkiem dobrze dla Kaczora Donalda - w kioskach do poniedziałku dostępny będzie sierpniowy numer  pisma zawierający m.in. komiks Dona Rosy. We wtorek, 24 września, pojawi się 999. wydanie, a 25 października tysięczny numer. Przy okazji wszystkich zachęcam do zapisywania się i promowania wydarzenia Wszyscy kupujemy 1000. numer Kaczora Donalda.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Po 1000 numerze to już w pełni wiadomo, że Egmont ma KD gdzieś, byle się bilansowało, będą to widocznie ciągnąć do momentu jak będzie egmont na plus wychodził. Bez inwestycji, bez zdobywania klienta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cos czuje ze 1001 nie bedzie..pismo upada z miesiaca na miesiac i pewnie glupio by im bylo zakonczyc np na 1007...stad mamy okladke numer 1000 podczas gdy 999 jeszcze nie ma....to jakby swietowanie numeru 1000 ale bez swietowania....to po co ja pokazywac przed premiera sskoro....nic nie znaczy w sensie nie swietuje sie numeru 1000 jakby 1000 byl waniejszy niz 999 numer....czuje ze nie bedzie 1001 a pokazanie okladdki 1000 bez wzmianki wzmacnia moje przeczucie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nieoficjalnie potwierdzono iż co najmniej do końca 2019r. pismo będzie się ukazywać (bez zmian częstotliwości i ceny ). Oby jak najdłużej.

   Usuń
 3. Duzo bym dal za kolejny 1000, by znow byl tygodnikiem., ale co robic, zbieram maniakalnie plyty i w tym temacie dzieje sie niestety bardzo podobnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaczor Donald co tydzień to było Coś ...

   Usuń
  2. No niestety, ale to już nie wróci... Dziś tygodnik komiksowy nie ma już racji bytu. Ani nie ma tylu dobrych komiksów ani tak szerokiego rynku...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela