Kolekcja Dona Rosy od Egmontu!

Na swiatkomiksu.pl pojawiła się informacja, że Klub Świata Komiksu ruszy z kolejną serią z komiksami Disneya. Tym razem będzie to długo wyczekiwana kolekcja Dona Rosy oparta na amerykańskim wydaniu od Fantagraphics, które zawiera nie tylko wszystkie komiksy stworzone przez Rosę (w tym Życie i czasy Sknerusa McKwacza), ale też liczne dodatki, artykuły i ilustracje. 
Pierwszy tom pod tytułem Syn Słońca ukaże się już 20 listopada (4 grudnia - aktualizacja) i będzie zawierał najwcześniejsze historie pochodzące z lat 1987-1988, które w Polsce zostały już niegdyś wydane jako czwarty Kaczogród z 2006 roku. We wydaniu pojawią się m.in. tytułowy Syn Słońca - pierwszy komiks Rosy, Płynna gotówka - kontynuacja Barksowskiego Promień i kamień, czy protoplasta ŻiCSM - Ostatnia podróż do Dawson
Tłumaczem serii będzie Jacek Drewnowski, a poszczególne tomy zostaną wydane w twardej oprawie i w formacie B5. Cena wydania nie jest znana, ale biorąc pod uwagę, że pierwszy tom liczy 208 stron, to seria powinna być wydawana w podobnej cenie okładkowej co Kaczogród Carla Barksa. Łącznie kolekcja będzie się składała z 10 tomów o podobnej objętości, które powinny ukazywać się w cyklu kwartalnym.
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu na Egmont.pl ruszy przedsprzedaż Syna Słońca.
Warto przy okazji podkreślić, że dzięki kolekcji w końcu w Polsce pojawi się kilka doskonałych, ale wcześniej niewydanych po polsku komiksów Rosy. M.in. obie historie z Trzech Caballeros, rocznicowy komiks z Sknerusem czy debiut Czarnego Rycerza, czyli Arszena Lampena  Reszta historii zawartych w kolekcji niegdyś ukazała się po polsku, ale większość z nich po raz pierwszy pojawi się w wydaniu albumowym.
Choć jest to znakomita wiadomość, to nie jest to jednak jedyna disnejowska zapowiedź na listopad. Choć akurat kaczek ani myszy w niej nie znajdziecie.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Szkoda tylko, że w mniejszym formacie niż w Stanach, mam kolekcje od Fantagraphics i prezentuje się niesamowicie, ale to i tak krok milowy jeśli chodzi o wydawanie Kaczek w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem bardzo dobrze - B5 to "domyślny" format i amerykańskich komiksów, i disnejowskich czterorzędówek, pod który są robione te komiksy, więc można spokojnie postawić te komiksy na półce obok kolekcji Barksa. ;)

   Usuń
 2. Nie mogę się już doczekać:) będzie pięknie wydany

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem jeszcze w szoku. Ale pozytywnym. No cóż zobaczymy czy Egmont nie przestrzeli z ceną, no i czy wydanie na pierwszy rzut już raz wydanych w serii "Kaczogród" Komiksów to dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne odczucia. Z jednej strony człowiek strasznie się cieszy a z drugiej obawia czy dwie takie kolekcje na raz to trochę nie za dużo. Boję się że sprzedaż Kaczogrodu Barksa spadnie (Rosa cieszy się większą popularnością) i przestaną go wydawać. Z drugiej strony Egmont kolejny raz w niedługim czasie będzie powtarzał "Życie i Czasy". Poczekamy, zobaczymy jednym słowem :-)

   Usuń
 4. Czyli wydadzą w ramach kolekcji komiksy, ktore wydali już w zbiorczej edycji ŻiCSMcK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, piszemy o tym.
   "zawiera nie tylko wszystkie komiksy stworzone przez Rosę (w tym Życie i czasy Sknerusa McKwacza), "

   Usuń
  2. Na pewno wydadzą całość tej kolekcji- 10 tomów. To potwierdzone info? Bo wydawanie kolejny raz tego samego materiału, i to w tak krptkom okresie - wydaje się co najmniej... dziwne.

   Usuń
 5. A nie wiecie czy Egmont będzie wydawać dalej Giganty w pakietach w promocyjnej cenie? Nie dokładają na półkach nowych zestawów:/ czy to już koniec nowych dostaw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co jakiś czas jest kolejna tura tych pakietów, a ta ostatnia akcja z Auchanem była szczególnie duża i nadal pełno tych komiksów zalega w Empikach i budkach nadmorskich. Raczej jeszcze trochę bym poczekał (a najlepiej kupował obecne na bieżąco ;) ).

   Usuń
  2. Z tymi pakietami empikowskimi byłbym ostrożny. Raz kupiłem i po wyjęciu z folii okładki były mocno sfatygowane. Czekam aż znowu będzie promocja w auchan, tym razem zamierzam obkupić się trochę bardziej. :)

   Usuń
  3. Zawsze takie są w tych pakietach, zazwyczaj widać nawet bez rozpakowywania.

   Usuń
 6. Czyżby szykowała się seria Czas na Rosę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziwne... przecież dzisiaj nie jest 1 kwietnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. wiadomo coś o możliwości prenumeraty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie. Tomy będzie można kupować normalnie w księgarniach, księgarniach internetowych i w przedsprzedaży na Egmont.pl. To tylko 10 tomów i to wydawanych prawdopodobnie co 3 miesiące.

   Usuń
  2. A wiadomo, czy będą "zbiorcze" wydania po dwa tomy, jak w amerykańskiej edycji?

   Usuń
 9. Jest to znakomita wiadomość :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałem zamiar kupić ŻiCSM. Teraz to nie ma sensu, jeśli ktoś będzie zbierać nową kolekcję. Pytanie, czy ŻiCSM to takie best of the best tego autora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co napisał pan Radosław na facebooku:

   "Duble są w 4., 5., 6., 7., 8., 9. i 10."

   Usuń
 11. A ŻiCSM to bedą w tej kolekcji jako jeden tom, czy może rozbite na kilka tomów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie idealne jakby pominęli te historie i skrócili wydanie do jakiś 8 tomów, ale nie ma co marzyć. Na szybko jak przestudiowałem inducks.org, wyszło że ŻiCSM będzie rozstrzelony po tomach, przy czym jeden to chyba całkowicie będzie składał się z jego fragmentów. Może Koch przygotuje jakieś zestawienie, byłoby miło :)

   Usuń
  2. Z tego co napisał pan Radosław na facebooku:

   "Duble są w 4., 5., 6., 7., 8., 9. i 10."

   Usuń
  3. Niemiluchy nasycyli rynek dwoma wydaniami, a teraz będą dublować, ehhh.4 tom to chyba tylko jedna historia będzie nie z ŻiCSM. Czyli do 3tomu kupuje, a później się zobaczy.

   Usuń
  4. W 4. tomie wszystkie historie są z ŻiCSM (tylko "Dziesięciocentówkę..." tym razem akurat pominięto). W 5. tomie jest reszta "głównej" historii "Życia..." i tylko jeden inny komiks. A w następnych jest po jednym z "dodatkowych" rozdziałów.

   Usuń
  5. W piątym tomie są dwa komiksy spoza ŻiCSM: "Guardians of the Lost Library" i "From Duckburg to Lillehammer".

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela