Ruszyła przedsprzedaż 1. tomu kolekcji Rosy (i "Krainy Lodu")!

69,99 zł - tyle wyniesie cena okładkowa pierwszego tomu kolekcji Rosy - Syn Słońca, który już jest dostępny w przedsprzedaży na egmont.pl. Komiks rozpoczynający 10-tomową serię będzie miał swoją premierę 20 listopada.
Oznacza to, że kolekcja Dona Rosy, o której więcej pisaliśmy wczoraj, będzie wydawana w tej samej cenie i w formacie wydawniczym co Kaczogród Carla Barksa, czyli w formacie B5 i w twardej oprawie. Tłumaczem będzie Jacek Drewnowski, a tym razem artykuły zostaną przetłumaczone z angielskiego.
Pierwszy tom będzie liczył 208 stron i zawierał te same komiksy co pierwszy tom amerykańskiej kolekcji od Fantagraphics, czyli najwcześniejsze historie Rosy. We wydaniu pojawią się m.in. tytułowy Syn Słońca, pierwszy komiks Rosy, Płynna gotówka, czyli kontynuacja ostatnio wydanego w Polsce Promień i kamień, protoplasta ŻiCSM - Ostatnia podróż do Dawson, czy wiele krótszych, ale też dobrych historii. Tom będą uzupełniać liczne dodatki, w tym komentarze Rosy, dodatkowe ilustracje, czy pierwsza część Życia i czasów Dona Rosy.
O składzie tomu pojawi się osobny artykuł w późniejszym czasie. W kolejnych tomach kolekcji będą pojawiać się historie nigdy nie wydane w Polsce, lecz historie z Syna Słońca niegdyś zostały wydane jako czwarty Kaczogród z 2006 roku
Tydzień wcześniej, dokładnie 13 listopada, do sprzedaży trafią dwa inne komiksy Disneya. Będą to publikacje z postaciami z Krainy Lodu - W poszukiwaniu siebie i Droga do domu. Liczące 80 stron tomy zostaną wydane w formacie B5, w miękkiej oprawie i w cenie okładkowej 29,99 zł. Tłumaczem historii będzie  Adrianna Zabrzewska, która do tej pory głównie przekładała książki dla Egmontu.
O czym pisaliśmy więcej wczoraj, oryginalnie tomy zostały wydane przez Dark Horse, a każdy z nich zawiera jedną, 60-stronicową historię napisaną przez Joe Caramagnę, znanego też z komiksów z Kaczymi Opowieściami.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. a ja czekam, jak tradycyjnie spadnie do 2/3 wartosci :D

   Usuń
  2. Kurczę, rzeczywiście ma być zniżka 30%... Trudno, pospieszyłem się nieco :-D

   Usuń
 2. Ja poczekam, aż będzie gdzieś taniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodacie tę serię (Sknerus i Donald) do lewej kolumny na stronie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej tytuł to nie "Kaczor Donald i Wujek Sknerus", będę musiał się popytać jak to oficjalnie się będzie zwało.
   Natomiast w kolumnie się pojawi, ale w swoim czasie.

   Usuń
 4. Na stronie Egmontu widnieje w kategorii ,,Kaczogród" razem z tomami z komiksami Barksa ale prawdopodobnie to tymczasowa kategoria, choć może ostatecznie się będzie nazywać ,,Kaczogród Don Rosa" .

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka