MFKiG 2019 - program festiwalu już dostępny

Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier odbędzie się w nowej lokalizacji, w hali Expo-Łódź, przy alei Politechniki 4 w Łodzi, w dniach 27-29 września. Wśród gości pojawią się między innymi Grażyna i Zbigniew Kasprzak, Grzegorz Rosiński, Maciej Kur, Piotr Bednarczyk czy Sławomir Kiełbus. Łącznie w programie znajdzie się ponad 100 artystów z Polski i zagranicy, strefa autografów, warsztaty, turnieje, dyskusje, prelekcje i konkursy. Dziś został opublikowany program festiwalu, który w całości znajdziecie na stronie wydarzenia.
Piątek, inaczej niż w poprzednich latach, będzie dniem pozbawionym atrakcji, zgodnie z programem jedynie o 17:00 w budynku EC1 odbędzie się wernisaż wystaw poświęconych m.in. twórczości Grzegorza Rosińskiego czy historii polskiego komiksu.
Sobota zacznie się od wysokiego C, ponieważ o 11:00 w Sali A odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem dotyczące planów Egmontu na najbliższe miesiące. Zaledwie 15 minut później w Sali B rozpocznie się dyskusja Czy "Relax" to najważniejszy magazyn komiksowy w Polsce?, w której uczestniczyć będą m.in. wyżej podpisany Radosław Koch czy Krzysztof Janicz znany z bloga Na plasterki. W miarę możliwości po rozmowie chciałbym zorganizować minispotkanie kaczkofanów.
O 12:15 w Auli pojawią się Rafał Skarżycki i Tomasz Leśniak, twórcy Jeża Jerzego i Tymka i Mistrza. Natomiast 15 minut później w Auli A rozpocznie się spotkanie z twórcami twórcami komiksów nagrodzonych w konkursie im. J. Christy, w tym wypadku będą to autorzy Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika, Krasnoluda Napa i Kubatu, których najnowsze albumy pojawią się na festiwalu. O 14:30 w Auli B natomiast odbędzie się spotkanie Dobra recepta na dalszy ciąg z Sławomirem Kiełbusem, Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem o wydanym w tym roku albumie Kajko i Kokosz Nowe Przygody. 15 minut później w Auli pojawią się klasycy polskiego komiksu, m.in. Tadeusz Baranowski, Grzegorz Rosiński czy Bogusław Polch. Natomiast o 17:15 w Sali B obchodzone będą 10. urodziny Ongrysa, a 18:45 rozpocznie się dyskusja związana z stuleciem polskiego komiksu.
Przez cały dzień będzie działała też strefa autografów. O 10:00 zameldują się w niej m.in. Kiełbus, Kur i Bednarczyk, od 12:00 komiksy będzie podpisywać Baranowski, o 13:30 pojawią się Kołomycka, Surma, Syty, Trystuła, Jasiński, Leśniak i Skarżycki. Natomiast o 16:00 planowane jest przybycie Rosińskigo oraz Zbigniewa i Grażyny Kasprzak.
W niedzielę pojawią się m.in. bloki poświęcone mandze czy Star Wars, a także m.in. odbędą się spotkania z Grzegorzem Rosińskim czy Grażyną i Zbigniewem Kasprzakiem. W strefie autografów o 10:30 ponownie pojawi się Tadeusz Baranowski.
Nie zapomnijcie też o wystawach, od 28 września aż do stycznia w budynku EC1 będzie dostępna wystawa o superbohaterach DC, a w trakcie festiwalu w budynku Expo będzie można znaleźć wystawę z okazji 60-lecia Smerfów.
Jest to tylko jednak jedynie wycinek całego programu, cały znajdziecie na stronie festiwalu. Bilety na wydarzenie kupicie na bilety.ec1lodz.pl

Komentarze

 1. Czy na targach jest miejsce, gdzie np. wydawcy będą sprzedawać komiksy, albo antykwaryści, czy kolekcjonerzy stare komiksy?

  Nigdy nie byłem szczerze mówiąc na podobnej imprezie a do Łodzi mam blisko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich miejsc będzie bardzo dużo :) W najbliższych dniach na stronie festiwalu ma się pojawić mapka strefy targowej ze spisem stoisk.

   Usuń
 2. Jeżeli spotkanie kaczkofanów dojdzie do skutku to zapewniam, że dwie osoby zjawią się na nim ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkanie = jakieś naprawdę krótkie spotkanie po prelekcji, ponieważ program tego MFKIG jest tak napchany, że nie da się zorganizować czegoś więcej

   Usuń
  2. Dla mnie akurat program jest dużo mniej interesujący niż w tamtym roku. Ale co kto lubi :D

   Usuń
 3. Czytając ten tekst (jak i poprzednie na tej stronie) zawsze słucham ,,Damned for all time'' z JCS, kto nie nie wie co to jest, niech sprawdzi na YT, nie będę wyjaśniał. Nie wiem dlaczego, ale tak mi się lepiej czyta. No, i oczywiście głośność na 100.

  OdpowiedzUsuń
 4. I jeszcze ,,Trial before Pilate''

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela