Kacza prelekcja na 8. Krakowskim Festiwalu Komiksu

Już za mniej niż dwa tygodnie, w dniach 30-31 marca, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się 8. Krakowski Festiwal Komiksu. Tym razem impreza szczególnie powinna zainteresować fanów Smerfów oraz wielbicieli kaczych komiksów.
Największą atrakcją całego festiwalu będą wydarzenia związane z 60. urodzinami Smerfów. Przez cały weekend będzie można podziwiać wystawę związaną z niebieskimi ludkami, a do Krakowa przyjedzie Miguel Díaz Vizoso, autor m.in. Dzieciaka u Smerfów. Poza tym w Krakowie pojawią się Bédu (twórca Hugo i rysownik Cliftona) i Fernández (autor Brygady) oraz wielu polskich twórców komiksów.
Sądzę jednak, że powinniście szczególnie zwrócić uwagę na jeden punkt programu. W niedzielę o 13:00 na 2. piętrze Arteteki odbędzie się prelekcja prowadzona przez wyżej podpisanego Radosława Kocha. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - Co łączy Sknerusa McKwacza, Astro Boya i Indianę Jonesa? Spora ilość interesujących informacji oraz ciekawych ciekawostek gwarantowana. Obecność obowiązkowa dla fanów Carla Barksa, Dona Rosy, Stana Sakai, Osamu Tezuki czy Stevena Spielberga.
Cały program wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem, natomiast więcej informacji o festiwalu jest dostępnych na stronie wydarzenia na Facebooku.
Źródło ilustracji; materiały organizatora

Komentarze

 1. Mała dygresja, ale czy poleciłby ktoś jakąś stronkę, gdzie można najlepiej zamówić preorder nowego Kaczogrodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.fantastyczneswiaty.pl/kaczogrod-kaczogrod-carla-barksa-kamien-filozoficzny-i-inne-historie-z-lat-1955-8211-1956-p-32874.html

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela