Egmont w maju: Smerfy, Garfield i Gwiezdny zamek [Komiksy dla wszystkich]

Co nie powinno dziwić, czwarty tom Kaczogrodu Carla Barksa nie jest jedyną ciekawą zapowiedzią przygotowaną przez Egmont na maj. Poza nim premierę będzie miało co najmniej kilka komiksów, które powinny także trafić do szerokiej rzeszy czytelników.


15 maja do sprzedaży trafi m.in. czwarty tom Gwiezdnego Zamku pt. Francuz na Marsie, czyli kontynuacja doskonałej serii Alexa Alice'a opowiadających o niezwykłych przygodach młodych bohaterów pod koniec XIX wieku. Recenzję wcześniejszego tomu znajdziecie na blogu.
Tego samego dnia swoją premierę będzie miał ósmy tom Smerfów - Z życia Smerfów. Pochodzący z 1972 roku album zawiera aż 52 historyjki o Smerfach. Niestety nie wiadomo z czego wynikła decyzja o publikacji tego, a nie innych tomów.

W połowie maja zadebiutują też dwa kocie tytuły. Pierwszym z nich jest czwarty tom Tłustego kociego trójpaka, czyli zbiorczego wydania komiksów z Garfieldem. Album będzie zawierał paski oryginalnie opublikowane od października 1983 do sierpnia 1984 roku
Innym kocim tytułem jest zupełnie nowość - Kasia i jej kot, czyli nowy komiks z cyklu Komiksy są super. Pierwszy tom będzie zawierał 3 albumy serii humorystycznej Cath & son chat tworzonej przez Cazenove (autor Sisters), Richeza i Ramon.
Natomiast na 23 maja jest planowana premiera kolejnej adaptacji Gwiezdnych Wojen, tym razem w formie adaptacji tworzonej m.in. przez ludzi rysujących komiksowe wersje filmów Disneya, pojawi się Atak klonów.
Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela