Young Donald Duck - rocznicowy komiks od IDW

Od pewnego czasu nie tylko lokalne wydawnictwa, ale też Disney Publishing Worldwide zleca historie z Donaldem i Mikim. Zaliczają się do nich m.in. wydawane obecnie w Kaczorze Donaldzie komiksy z bohaterami Kaczych Opowieści czy Mickey Mouse: Quest for Missing Memories, miniseria stworzona z okazji 90. urodzin Mikiego. Komiks napisany przez Artibaniego, a zilustrowany m.in. przez Cavazzano, ukaże się w czerwcu w USA.
Jednak to nie koniec nowości szykowanych przez Disneya na kolejne miesiące, w październiku tego roku w USA zostanie wydany komiks Young Donald Duck. Historia opowiadająca o nastoletnim Donaldzie jest jednym z elementów obchodów 85. urodzin Donalda, które przypadają na czerwiec tego roku. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące komiksu, wiadomo jedynie, że został napisany przez Francesco Artibaniego. Tom od IDW będzie liczył 176 stron i kosztować 14,99 $. Komiks, tak samo jak wcześniej wspomniana seria z Mikim, prawdopodobnie nie zostanie wydany w Polsce, lecz pewnie latem pojawi się we Włoszech.
Udostępniona przez amerykańskie wydawnictwo okładka sugeruje, że poza Donaldem, w komiksie pojawi się też Miki i Goofy, a cała seria zostanie utrzymana w innej stylistyce niż standardowe historie Disneya. Nie wiadomo jednak czy jest to tylko jednorazowa inicjatywa, czy planowane są kolejne komiksy z nastoletnimi wersami disnejowskich bohaterów.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Co za dziadostwo. Czy bohaterowie muszą być przedstawieni tak stereotypowo? Przecież młody Donald żył w połowie XX wieku czy jakoś tak i w takich czasach powinien być ukazany. A nie w tych za przeproszeniem z....ych strojach. Okropne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Młody Donald nie żył w połowie XX wieku, wyłączając niewielki fragment uniwersum komiksów Disneya jakim są historie Rosy (przypominam, że nawet Barks nie trzymał się tak czasu rozgrywania historii).

   Usuń
  2. A kiedy? Przecież nawet historie z Dońkiem nie są jakieś współczesne

   Usuń
  3. Historie Disneya są na tyle uniwersalne (pomijając scenariusze w środowisku historycznym/futurystycznym lub obracające się wokół współczesnej technologii) że dokładne określenie epoki w której się dzieją (tzn. odpowiedniej dekady XX-XXI wieku) nie jest istotne.

   Usuń
 2. Czy młodsza postać pojawi się w tej książce ze względu na popularność młodszej postaci we Włoszech?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiązałbym tego z tym. W tym jednak Donald jest ciut starszy, a pojawiają się też Donald i Miki.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru