Mikołajek. Jak to się zaczęło - klasyczne komiksy Goscinny'ego po polsku! [Komiksy dla wszystkich]

Mikołajka Sempé i Goscinny'ego chyba każdy zna. Jednak mało kto wie, że oryginalnie nie był on serią opowiadań, lecz komiksem wydawanym w gazecie. W latach 1956-1958 w belgijskim tygodniku Le Moustique ukazywały się komiksowe przygody rezolutnego urwisa i jego kolegów. Po wielu latach także w Polsce zostaną przedrukowane klasyczne komiksy z Mikołajkiem. Stanie się to w ramach książki Mikołajek. Jak to się zaczęło, która 22 kwietnia ukaże się nakładem wydawnictwa Znak. Polska edycja będzie przedrukiem wydanego we Francji Le Petit Nicolas - La bande dessinée originale, tomu zbierającego wszystkie komiksy z Mikołajkiem.
Album zostanie wydany w formacie zbliżonym do A4, będzie liczył 64 strony i miał twardą oprawę. Cena okładkowa tomu to 44,90 zł. Tłumaczem będzie Barbara Grzegorzewska, którą wielu czytelników może kojarzyć z przekładu opowiadań z Mikołajkiem. Komiks ukaże się w ramach imprintu Znak emotikon.
Choć do premiery komiksu zostało jeszcze kilka tygodni to Znak udostępnił już okładkę, przykładowe strony i opis komiksu:


Zobaczcie, jak to się zaczęło
Przygody Mikołajka należą do kanonu światowej literatury już od 60 lat. Jednak mało kto wie, że kultowy bohater debiutował na łamach belgijskiej prasy jako bohater... komiksu! Niepodrabialny humor duetu Sempé-Goscinny ma swoje źródło w komiksowych dymkach. W tych pierwszych przygodach oprócz Mikołajka pojawili się także jego niezapomniani rodzice, nieznośny sąsiad pan Bledurt oraz pierwowzory Alcesta, Ananiasza i innych kumpli. Sprawdźcie, czy wszystkich rozpoznacie!


Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. na stronie wydawnictwa. Chyba nie trzeba dodawać, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości René Goscinny'ego.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Znak

Komentarze

 1. Straszne liternictwo w dymkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, co to za pajac wpadł na pomysł takiej czcionki? W oryginalne prezentuje się idealnie
   http://www.petitnicolas.com/images/galeries/bande-dessinee-petit-nicolas-extrait-2-59774b1ea7206.jpg

   Usuń
 2. Z innej beczki: wiadomo może, czy Fantagraphics wznowi "The Don Rosa Library" tomy 1, 2, 5, 6?
  3 i 4 są właśnie wznawiane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 i 2 zostały wznowione niedawno.

   Usuń
  2. Ale już chyba wyprzedane.

   Usuń
  3. Na multiversum są teraz wszystkie pakiety rosy w bardzo dobrej cenie.

   Usuń
 3. Niestety (już) nie wszystkie. Ale i tak dzięki za info :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka