8. Krakowski Festiwal Komiksu dziś i jutro!

Właśnie w Krakowie rozpoczął się 8. Krakowski Festiwal Komiksu. Wydarzenie poświęcone historyjkom obrazkowym odbywa się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i Artetece. Gośćmi festiwalu są m.in. Miguel Díaz Vizoso, autor m.in. Dzieciaka u Smerfów. Poza tym w Krakowie pojawią się Bédu (twórca Hugo i rysownik Cliftona) i Fernández (autor Brygady) oraz wielu polskich twórców komiksów.
O czym pisaliśmy wcześniej, jutro o 13:00 odbędzie się prelekcja Co łączy Sknerusa McKwacza, Astro Boya i Indianę Jonesa? prowadzona przez wyżej podpisanego Radosława Koch, jak możecie się domyśleć jej tematem przewodnim będą komiksy Carla Barksa, ale pojawi się też wiele ciekawostek o Spielbergu czy Tezuce.
Nie jest to oczywiście jedyna prelekcja, którą warto się zainteresować. Już dziś o 12:00 odbędzie się spotkanie z Bédu, natomiast jutro o 13:00 w Artetece pojawi się Miguel Díaz Vizoso. Jutro o 11:00 rozpocznie się natomiast prelekcja o Archie Comics i Riverdale, a o 14:00 na spotkaniu z twórcami komiksów dla dzieci pojawi się m.in. Sławomir Kiełbus.
Zarówno w dziś jak i jutro będzie działała strefa autografów, w której pojawią się wszyscy najważniejsi goście festiwalu. Bédu będzie podpisywał komiksy dziś o 13:00 i jutro o 14:00. Natomiast Miguel Díaz Vizoso pojawi się w strefie zarówno dziś jak i jutro o 14:00.
Cały program wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem, natomiast więcej informacji o festiwalu jest dostępnych na stronie wydarzenia na Facebooku.
Źródło ilustracji; materiały organizatora

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru