Komiksowe premiery - marzec 2019 - Midthun, Kwakunia, Dr Mouse i Don Kichot

Zbliża się wiosna, a wraz z nią wiele ciekawych komiksów. Choć nadal z niecierpliwością czekamy na kolejny tom kolekcji Barksa, to inne komiksy powinny umilić wyczekiwanie, sporo z nich ukaże się już w marcu.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
22 marca - Kaczor Donald 2019-04 - 9,99 zł - POLECAMY!
W kolejnym numerze pisma powinny się pojawić historie z dziewiątego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników. Oznacza to, że pojawią się w nim takie komiksy jak okładkowe Spacetime Sorcery napisane i narysowane przed Midthuna czy Emperor Duck z rysunkami Vicara. Więcej informacji o numerze pojawi się na blogu wkrótce, na razie pewne jest też, że w piśmie pojawi się kolejny komiks z bohaterami Kaczych Opowieści.
29 marca - Gigant Poleca 217: Przekichane - 15,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Drugi Gigant w tym roku będzie zawierał co najmniej dwie historie wyczekiwane od lat przez fanów - Arriva Paperetta Yè-Yè, komiks Romano Scarpy z 1966 roku, w którym zadebiutowała Kwakunia oraz Dr Mouse M.D,, parodię Dr House'a z Mikim w roli głównej. To nie koniec ciekawych historii, w tomie pojawi się m.in. i historia z Superkwękiem stworzona przez Leoniego i Nergin, i komiks paragrafowy z Donaldem w roli głównej. Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA
6 marca - Disney Don Quixote starring Goofy and Mickey - 10,99 $ - POLECAMY!
Kolejna disnejowska parodia od Dark Horse'a. Tym razem tom będzie zawierał disnejowską wersję Don Kichota Vitaliano i Scarrione. O tym i o innych tomach serii więcej informacji znajdziecie na blogu.
13 marca - Disney Frozen: Reunion Road #1 - 3,99 $
Pierwszy numer nowej miniserii z bohaterami filmu Kraina Lodu.
13 marca - Disney Zootopia: Family Night - 10,99 $
Komiks związany z filmem Zwierzogród.
20 marca - Disney Masters Mickey Mouse Vol. 07: The Pirates of Tobasco Bay - 29,99 $
W drugim tomie Disney Masters z komiksami Murry'ego znajdzie się siedem długich klasycznych komiksów, w tym takie historie jak tytułowe The Pirates of Tabasco Bay, The Lost City czy Yesterday Ranch. Więcej informacji o tomie jak i całej kolekcji znajdziecie w osobnym newsie
27 marca - Walt Disney Donald Duck Newspaper Comics HC Vol. 05 - 34,99 $
Piąty tom kolekcji dziennych pasków z Donaldem zbierze paski z lat 1948-1950.
27 marca - Disney Comics and Stories #4 - 5,99$
W kolejnym DC ma zostać przedrukowany komiks Casty'ego i Pastrovicchio - The Secrets of Area 52 (wydany niegdyś w Polsce) oraz krótki, dunśki Eek!bay.
27 marca - DuckTales #19 - 3,99 $
Numer niedostępny w Polsce.


KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
8 marca - Amulet 5: Książę Elfów - 49,90 zł
Piąty tom serii SF przeznaczonej dla czytelników w każdym wieku.
13 marca - Ptyś i Bill: Co z niego wyrośnie - 39,99 zł
Wydanie będzie zawierało 3 albumy stworzone przez Verrona -  Co za cyrk!, Banda Billa i Co z niego wyrośnie?, czyli tomy 29.-31..
27 marca - Czwórka z Baker Street 1: Tajemnicze porwanie - 34,99 zł - POLECAMY!
Całkiem nowa francuska seria komiksowa opowiadająca o czwórce młodych detektywów. Komiks Dijana, Legranda i Etiena zebrał doskonałe recenzje w Francji.
27 marca - Garfield. Tłusty koci trójpak 3 - 79,99 zł
Trzeci tom serii zbierającej chronologicznie paski z Garfieldem, recenzje dwóch pierwszych znajdziecie na blogu. Tym razem pojawią się paski wydane od stycznia 1982 do października 1983.

27 marca - Shazam! Potworne stowarzyszenie zła - 99,99 zł - POLECAMY!
Komiks superhero od Jeffa Smitha, autora Gnata.
27 marca - Sisters 12: Nadciąga tornado - 24,99 zł

Jeżeli kojarzycie, że w marcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru