Na morzu bez zmian - dane o sprzedaży KD w styczniu 2019

Wyjątkowo szybko, bo już w tym tygodniu ZKDP udostępniło informacje o sprzedaży Kaczora Donalda w styczniu tego roku. Z danych wynika, że styczniowy numer (KD 2019-02) sprzedał się w 12 095 egz przy nakładzie wynoszącym 37 000 egz. Sprzedano 32,7% wydrukowanych egzemplarzy.
Jeżeli porównamy wynik z danymi dotyczącymi grudniowego numeru, to praktycznie trudno dostrzec jakiekolwiek zmiany. Nakład ponownie został ciut zmniejszony, a sprzedaż utrzymała się na podobnym, bardzo niskim poziomie. Nadal także KD nie jest najgorzej sprzedającym się pismem Egmontu, ponieważ podobne wyniki notują Auta czy też Tomek i przyjaciele. Biorąc pod uwagę, że premiera numeru była ciut opóźniona, nie można aż tak narzekać na jego sprzedaż.
Oby jednak kolejne numery Kaczora Donalda sprzedały się jeszcze lepiej. Do dziś w kioskach znajdziecie lutowy numer pisma (m.in. z komiksem z Marią Skłodowską-Curie), a już jutro do sprzedaży trafi marcowe wydanie, w którym pojawią się m.in. dwa komiksy Vicara czy historyjka Midthuna o wehikule czasu.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Już 4 numer z rzędu ze sprzedażą niższą niż 13 tysięcy. Mam nadzieję również iż nakład pisma nie będzie malał co numer o tysiąc egzemplarzy. Pozostaje być dobrej myśli iż nastąpi wzrost sprzedaży pisma . Zachęcam wszystkich do nabywania magazynu Kaczor Donald.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli będzie malał o tysiąc, a sprzedaż będzie bez zmian, to będzie dobrze. Często kupki KD leżą w miejscach, gdzie się w ogóle nie sprzedaje.

   Usuń
  2. Problem też jest z tym że w niektórych miejscach w ogóle nie ma a w innych to się wręcz wala i spada z półek.

   Usuń
  3. Problemy Ruchu myślę iż przyczyniły się do niskiej sprzedaży pisma.

   Usuń
 2. Dysponujesz może jakimiś zakulisowymi/nieoficjalnymi danymi jak sprzedaje się Kaczogród Barksa? Dobrze / średnio / mogło być lepiej / szału nie ma / powyżej oczekiwań?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Były dodruki, więc zakładam że nie najgorzej :P

   Usuń
 3. Wiecie gdzie można kupić jesżyczę numery z 2018?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tania prasa + czasami w kioskach/salonikach (ja widziałem w InMedio) są numery sprzed kilku miesięcy.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!