Disney Masters - saga fantasy, Superkwęk i Barks

Powoli kończymy ciąg informacji z USA (od jutra powrócą recenzje komiksów), lecz najpierw przedstawiamy news o dwóch kolejnych tomach Disney Masters. Choć nie ujawniono jeszcze okładek, to już wiadomo jakie komiksy pojawią się w 8. i 9. tomie serii. Pojawi się parę wyczekiwanych przez fanów klasyków. Na razie tomy są dostępne tylko na Amazonie.

VII TOM - ROMANO SCARPA (oraz Barks) 
Donald Duck: Duck Avenger Strikes Again
184 strony
Komiksy:  
- Duck Avenger Strikes Again
- Ellsworth's Ornery Orphan
- The Other Golden Helmet
Opinia: Kolejne trzy wielkie klasyki Scarpy w USA! W tomie pojawi się pierwszy komiks z Elusiem (siostrzeńcem Elka), a także historia, którą Scarpa oparł na pomyśle Barksa (komiks był niedawno w Polsce, pisaliśmy o nim). Także bardzo się cieszę z publikacji komiksu Scarpy z Superkwękiem. Nie podoba mi się jednak, że Fantagraphics kończy po trochu robotę IDW, które wydało dwa pierwsze komiksy z kaczym superbohaterem, a w tym tomie pojawi się trzeci, kolejny chronologicznie komiks z nim. Obowiązkowy zakup dla fanów kreski i scenariuszy Scarpy.
  
VIII TOM - MASSIMO DE VITA
 Mickey Mouse: The Ice Sword Saga 
184 strony
Komiksy:
- The Sword of Ice
- The Tournament of Argaar
Opinia: Yes, yes, yes! Najlepsza disnejowska saga fantasy w końcu po angielsku - Spada di Ghiaccio, Miecz z lodu! Znakomicie narysowany i napisany komiks o Mikim i Goofym podróżujących po Aargarze, fantastycznej krainie pełnej magicznych stworzeń. Dwie pierwsze części sagi, które pojawią się w tomie, są uznawane za jedne z najlepszych włoskich komiksów Disneya w historii i zajmują miejsce w top 100 Inducks. Czy warto zakupić tom? Jak najbardziej. Tym bardziej, że liczę na wydanie w przyszłości kolejnego tomu zawierającego dwa kolejne komiksy z serii.

Tomy są zapowiedziane odpowiednio na maj i lipiec przyszłego roku i prawdopodobnie pojawią się w przedsprzedaży w innych sklepach niż Amazon w ciągu kilku następnych tygodni/ miesięcy.
Nie są to pierwsze tomy Disney Masters zapowiedziane na przyszły rok, na początku roku pojawią się ciut słabiej zapowiadające się albumy z komiksami Carpiego i Murry'ego.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka