Dark Horse zapowiada parodię, IDW rocznicowy komiks z Mikim

Na Amazonie pojawiły się zapowiedzi kilku amerykańskich komiksów Disneya, które trafią do sprzedaży w połowie przyszłego roku. Sporo z nich to są pozycje związane z filmami, lecz w zapowiedziach znalazły się co najmniej dwie pozycje, które zainteresują fanów Myszki Miki.
Pierwszym z nich jest kolejna włoska parodia, która ma wyjść nakładem Dark Horse'a - Don Quixote. Będzie to trzecia pozycja z serii (tutaj pisaliśmy o wcześniejszych), lecz pierwsza z komiksem niewydanym w Polsce. Don Quixote to 94-stronicowa parodia słynnej powieści o Donie Kichocie z La Manchy Miguela de Cervantesa. Komiks z Mikim i Goofym w rolach głównych stworzyli Fausto Vitaliano i Claudio Scarrione. Tom zostanie wydany w cenie 10,99$. Na razie jest dostępny tylko na Amazonie, a wstępnie jego premiera została zaplanowana na marzec przyszłego roku.
Natomiast w czerwcu IDW zamierza wydać kolejną pozycję związaną z urodzinami Mikiego - Who Is Mickey Mouse?. Zgodnie z opisem ma być to zupełnie nowa ośmioczęściowa seria, w której oprócz tytułowego myszona mają pojawić się Goofy, Minnie, Pluto, Donald, Sknerus czy Ele-Mele. Seria ma być rysowana przez ośmiu rysowników, wśród nich na pewno znajdą się Cavazzano, Gervasio, Freccero i Mazzarello. O komiksie na razie nic nie wiadomo, ponieważ prawdopodobnie dopiero jesienią pojawi się w Europie (być może we Włoszech). Cena okładkowa tomu, który na razie jest dostępny tylko na Amazonie, to 24,99 $.
Oprócz tego oba wydawnictwa zapowiedziały jeszcze po jednym tytule, Dark Horse wyda Ariel and the Sea Wolf, czyli kolejny 48-stronicowy komiks skierowany do małych dziewczynek. Bardzo dobrze, że pojawiają się takie tytuły, a nie tylko książeczki z obrazkami. Natomiast IDW, z okazji premiery aktorskiego filmu o Kim Kolwiek, wyda Kim Possible Adventures, czyli zbiór komiksów z młodą agentką wydawanych niegdyś w Disney Adventures. Oby nie był to ostatni tom z podobnymi przedrukami.
Wcześniej na przyszły rok zapowiedziano dwa tomy Disney Masters, nowe wydanie Życia i czasów Sknerusa oraz drugi tom DuckTales Classics.
Źródło ilustracji: Amazon

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!