Przeciętne wakacje - dane o sprzedaży KD w lipcu 2018


Dziś ZKDP zaprezentowało dane dotyczące sprzedaży pism w lipcu 2018 roku, jednym z notowanych czasopism jest miesięcznik z komiksami Disneya - Kaczor Donald.
Z danych wynika, że lipcowy numer pisma (KD 2018-08) sprzedał się w 18 425 egz. Nakład pisma natomiast wyniósł 39 000 egz. Z przedstawionych danych wynika, że sprzedało się 47,2% wydrukowanych egzemplarzy. Wynik sprzedaży jest bardzo podobny do średniej za pierwsze siediem miesięcy 2018 roku, która wyniosła 18 410 egz.
Choć miałem nadzieję, że nowy, odmieniony Kaczor Donald będzie się sprzedawał znacznie lepiej, to na razie nie widać tego w wynikach. Nie jest natomiast na razie źle, a jeżeli taka (i wyższa) sprzedaż utrzymywałaby się stale, to już można byłoby mówić o jakimś sukcesie. Trzeba pamiętać, że do tej pory sprzedaż pisma skakała z miesiąca na miesiąc.
Przy okazji przypomnę, że wrześniowy numer Kaczora Donalda, z 43 stronami komiksów w tym historią Vicara oraz klockami Lego, jest nadal dostępny. Można go także zakupić poprzez empik.com.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Wg mnie w sprzedaży KD są dwa problemy:
    1) słaba dystrybucja - np. w takim Empiku trzeba się nieźle naszukać, żeby KD znaleźć i tak jest w wielu salonach z prasą. Tylko w nielicznych KD w miarę łatwo dostrzec;
    2) kupuje się "kaczora w worku" - dosłownie. Przez zabawkę każdy KD zapakowany jest w folii i nie ma możliwości przejrzenia go przed zakupem - a na tym to właśnie polega w salonach prasowych, że przegląda się pismo i jak zainteresuje, to się kupuje. Daliby sobie spokój z tymi zabawkami, albo podzielili nakład na dwie wersje - z zabawką i bez (wiele pism tak robi).

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tą dystrybucją to fakt - u mnie w saloniku kiedyś nakład wyczerpał się w jeden dzień. Musiałem pół Poznania objechać żeby 2 dni później znaleźć gdzieś jakiś numer...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka