Czas na Barksa: Zacznamy miesiąc z Carlem Barksem!

Dokładnie za miesiąc, 28 listopada, do sprzedaży trafią dwa pierwsze tomy Kaczogrodu Carla Barksa, kolekcji zbierającej historie najsłynniejszego twórcy komiksów Disneya - Carla Barksa. Człowieka, który stworzył Kaczogród czy Sknerusa. 
Wzorem ubiegłorocznej akcji związanej z Życiem i czasami Sknerusa McKwacza, w tym roku w podobny sposób będziemy promować publikację Kaczogrodu Carla Barksa. W ramach akcji Czas na Barksa na blogu będą pojawiać się artykuły dotyczące kolekcji, jej autora czy też jego najsłynniejszych komiksów. Planowany jest też artykuł dotyczący nawiązań do komiksów Barksa w historiach Rosy.
Natomiast na fanpage'u oraz Instagramie, podobnie jak w zeszłym roku, od dziś do dnia premiery będą publikowane obrazki z ciekawostkami dotyczącymi Barksa w formie odliczania.
No to zaczynamy, do premiery zostało tylko 31 dni!
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Niedawno zacząłem czytać zdobyte archiwalne nr Kaczora Donalda. I tak w ramach ciekawostki:
  W nr 6/7 z 1994 jest wzmianka o pierwszej wizycie Carla Barksa w Europie w tym w Polsce w redakcji KD. Ktoś coś wie więcej na ten temat? Wizyta związana była z 60 urodzinami Donalda

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.cbarks.dk/theeuropeantourpoland.htm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Że też wtedy byłem małym smarkiem a KD zacząłem zbierać od 1996r. Moze udałoby się dostać zdjęcie/autograf Mistrza

   Usuń
  2. Jeśli chcemy być bardziej dokładny to na część fabuły lub zarys komiksu ,,The Victory Garden" (W WDC 31-05) oprócz Carla Barksa miała też wpływ co najmniej jeszcze jedna osoba (w inducks ma status ,,rewrite" a jako możliwą drugą osobę, która miała wpływ na fabułę wymienia Dorothy Strebe jednocześnie zaznaczając, że jest to informacja niepewna). Barks dostał fabułę lub scenariusz tenpageru od studia i przemodelował go, dokonał modyfikacji (choć nie wiem na ile znacznych) i ostatecznie nadał mu formę finalną.
   Jak czytamy w angielskiej wikipedii : ,,Barks was given a script by the studio, accompanied by the following note: "Here is a 10-page story for Donald Duck. Hope that you like it. You are to stage it, of course. And if you see that it can be strengthened, or that it deviates from Donald either in narration or action, please make the improvements." Barks rewrote the story before drawing it and, from then on, he both scripted and illustrated his stories, with few exceptions. "

   Usuń
 3. Gdzie będzie można kupić te tomy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość księgarni internetowych (np. aros,bonito,nieprzeczytane,ravelo itd.) . Stacjonarnie w Empikach . Przedsprzedaż obecnie m.in: egmont.pl i gildia.pl

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!