Kaczogród Carla Barksa 21 "Pies Wiskerwillów" - zapowiedź

Już 23 sierpnia do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960. Po przerwie Egmont powróci do wydawania komiksów Barksa z lat 60. i najpewniej będzie publikował historie z tego okresu przez dwa kolejne lata. Cena 248-stronicowego tomu wyniesie 89,99 zł i już go można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl z rabatem 30%.

Jest to chyba najciekawszy tom skupiający się na opowieściach z przełomu lat 50. i 60., ponieważ w przeciwieństwie do innych wydań z historiami z tego okresu, w całości opiera się na komiksach napisanych przez Barksa. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tytułowy komiks, w którym bohaterowie udają się do Szkocji, na kosmiczną przygodę Island in the Sky oraz rozgrywającą się na Saharze opowieść Pipeline to Danger. Poza solidną dawką opowieści o Donaldzie i Sknerusie, znajdziecie też wiele historii z Diodakiem w roli głównej.

Więcej informacji można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji, która dostępna jest na blogu. W tym roku pojawią się dwa kolejne tomy kolekcji, poza tomem zapowiedzianym na sierpień, także w listopadzie do sprzedaży ma trafić album z komiksami Barksa, w którym pojawi się wiele historii z Babcią Kaczką czy Daisy, ale też ciekawa opowieść przygodowa z Sknerusem.


źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide / materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Mocno przejaskrawiona ta okładka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Egmontowi (jak to zdarza raz na jakiś czas) kodowanie się popsuło. U nas jest w miarę poprawione.

   Usuń
 2. Jeszcze 6 wydań i będę na bieżąco. Porfel błaga o litość. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda że nie wiemy kiedy będzie wydany najnowszy gigant mamut ale nie pierwszy pojedynek

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie do autora bloga i innych użytkowników. Planuję zakup wydanych już tomów i tych, które mają się ukazać i tak się zastanawiam - czy 30 tomów ,,Kaczogrodu" Carla Barksa to pełne wydanie wszystkich jego komiksów z poszczególnych lat czy też, jak to bywało już nie raz wcześniej, tylko wybór? To, że większość historii to te kultowe, wydane już w latach 90-tych, mi osobiście nie przeszkadza. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru