Kaczogród Carla Barksa 21 "Pies Wiskerwillów" - przykładowe strony

Już 23 sierpnia do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960, z którego już dziś przedstawiamy przykładowe strony. Po przerwie Egmont powróci do wydawania komiksów Barksa z lat 60. i najpewniej będzie publikował historie z tego okresu przez dwa kolejne lata. Cena 248-stronicowego tomu wyniesie 89,99 zł i można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl


Zaplanowane na sierpień wydanie to chyba najciekawszy tom skupiający się na opowieściach z przełomu lat 50. i 60., ponieważ w przeciwieństwie do innych wydań z historiami z tego okresu, w całości opiera się na komiksach napisanych przez Barksa. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tytułowy komiks, w którym bohaterowie udają się do Szkocji, na kosmiczną przygodę Island in the Sky oraz rozgrywającą się na Saharze opowieść Pipeline to Danger.

Łącznie do końca 30-tomowej kolekcji pozostało już tylko 10 tomów.  Więcej informacji o serii można znaleźć w tekście, który dostępny jest na blogu. W tym roku poza tomem zapowiedzianym na sierpień, jeszcze w listopadzie będzie miał premierę kolejny album z komiksami Barksa, w którym pojawi się wiele historii z Babcią Kaczką czy Daisy, ale też ciekawa opowieść przygodowa z Sknerusem. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Czy u nas w kraju, istnieją komiksy w formie książek, które archwizują to wszystko co było kiedyś w czasopismach "Kaczor Donald", np nr z lat 1990-1999, albo 2000-2010 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tomie 10 "Zombie Bombie" występuje tylko na 2 kadrach - trudne to jest do uwierzenia że przez dwa rysunki zbanowali cały komiks chociaż w sumie to wszystkiego można się spodziewać ale z drugiej strony może to opóźnienie jest spowodowane brakiem miecza na okładce i w końcu się jednak doczekamy dodruku.

   Usuń
  2. Don Rosa podał na swoim profilu na Facebooku, że historyjka "Czy to jawa, czy sen" jest zbanowana właśnie przez pojawienie się w niej Bombiego. Nieważne, że tylko w kilku kadrach.

   Usuń
 2. Mam pytanie. Czy jest szansa, że wyjdzie ponownie ŻICSM w jednym tomie? Bo myślę nad zakupem 4 i 5 tomu Rosy ale wolałbym wydanie zbiorcze ze wszystkimi dodatkowymi historiami a teraz wziąć inny tom Rosy (swoją drogą jeśli jeden to który radzicie?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych szans, jeden z komiksów z Życia i Czasów został zbanowany przez Disneya. To co jest obecnie na rynku to ostatnia szansa na zakupi Życia i Czasów w sensownej cenie.

   Usuń
  2. Niestety trzeba tylko liczyć na zakup używanego egzemplarza obecnie :-/ Znalazlem jeden na vinted za 800zl...

   Usuń
  3. Cena tak chora, ze przez półtora roku nikt nie zdecydował sie kupić. Ludzie jednak maja trochę rozsądku.

   Usuń
  4. Anonimowy -> który komiks z ŻICSM miał zostać przez Disneya zbanowany?

   Usuń
  5. Wiem że na pewno doczepili się postaci "Zombie Bombie"... Sam Don Rosa pisał o tym na swoim profilu fb. Miał pomysł zastąpić zombie jakąś czarną mgłą ale ponoć i to nie przeszło. Z tego samego powodu nie ma dodruku 10 tomu kolekcji Dona Rosy- Druga tajemnica starego zamczyska. Tutaj ceny też konkretne po 300-400zł. Jednym słowem chory świat=chory Disney. Tęcze itp są ok ale zombie już nie

   Usuń
  6. A co jest nie tak z tęczą? Kogoś obraża zjawisko meteorologiczne / rozszczepienie światła?

   Co innego stereotypowe, post-koloniajne przedstawianie ludów Afryki.

   I nie, nie jestem za blokowaniem publikacji ani cenzurowaniem dzieł. To jest dla mnie niezrozumiałe. Wystarczyłoby dodać jakiś disclaimer, jak przed niektórymi filmami na Disney+.

   Usuń
  7. Ktoś ma problemy z tęczą? Ojojojoj. To trzeba banować kolejne rozdziały ŻICSM.

   Ale jak napisał przedmówca - Bombie Zombie było od zawsze postacią kontrowersyjną. ZAWSZE, w latach 70. też. A to że teraz głupi Disney stwierdził, że trzeba zbanować, bo tak - no głupi Disney. Wcześniej ten sam Disney po raz pierwszy od dawna pozwolił wydać ten komiks bez poprawek.

   Usuń
  8. Jeżeli to było do mnie to nie mam problemu z "tęczą". Mam problem z narzucaniem innym swojego światopoglądu.
   "Tęcza" oczywiście była tylko skrótem myślowym ;-)

   Usuń
  9. W tomie 10 "Zombie Bombie" występuje tylko na 2 kadrach - trudne to jest do uwierzenia że przez dwa rysunki zbanowali cały komiks chociaż w sumie to wszystkiego można się spodziewać ale z drugiej strony może to opóźnienie jest spowodowane brakiem miecza na okładce i w końcu się jednak doczekamy dodruku.

   Usuń
  10. @Arturro. To nie jest kwestia narzucania światopoglądu. Po prostu sposób, w jaki kilkadziesiąt lat temu przedstawiono pewne grupy, np. rdzennych mieszkańców Afryki, może być dla przedstawicieli tych grup obrażliwy. Jeśli przedsiębiorstwo pokroju Disneya chce także im sprzedawać swoje produkty, musi się odciąć od tamtych praktyk. Moim zdaniem robią to zbyt drastycznie, bo wystarczyłaby notka, że obecnie nie utożsamiają się ze stygmatyzowaniem tych osób, a po prostu x lat temu inaczej do tych spraw podchodzono i było to niewłaściwe.

   Narzucaniem światopoglądu nie jest też prezentowanie osób posługujących się symbolem tęczy. To tylko pokazanie, że takie osoby też istnieją (i zwiększenie swoich zysków poprzez większe zainteresowanie takich odbiorców). Od patrzenia na tęczę nikomu nie zmienią się poglądy.

   Usuń
 3. Kupowac po kolei, nie żałować pieniędzy

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy ktoś o to nie pytał. Jest szansa na jakieś zbiorowe wydanie kaczych komiksów Vivara przez Egmont?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vicara. Autokorekta.

   Usuń
  2. Może być ciężko. Radek o tym pisał. Z tego co kojarzę to ciężko jest się na czym "oprzeć". Co więcej Vicar stworzył tak dużo różnych komiksów że ciężko jest dokonać z tego jakiegoś wyboru. A publikacja wszystkiego jest chyba awykonalma. Aczkolwiek osobiście BAAARDZO chętnie taką kolekcję bym kupował i czytał (nostalgia z KD kiedy podobnie jak Barksa praktycznie co tydzień publikowano Jego komiksy). Może chociaż z 10 tomów podzielona jakoś tematycznie (komiksy świąteczne, neolita, Sknerus i skarbiec, prace Donalda itp).

   Usuń
 5. Tez bym kupował

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałbym zapytać, czy lepsze komiksy są w czasopismach " Kaczor Donald ", czy w serii " Kaczogród " Carl'a Barks'a ? Chodzi o ciekawsze komiksy. Pytam ponieważ kolekcjonowałem " Kaczora Donalda " końcem lat 90 - tych i początkiem 2000 roku. Wtedy jeszcze były stare, dobre komiksy. Teraz już takich nie ma. Jak sprawa z komiksami przedstawia się w publikacjach " Kaczogród " ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kaczogród lepszy tylko ceny wzrosły więc radzę kupować przez internet:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka