Gigant Mamut 38 "Pierwszy pojedynek" - zapowiedź - Ubezio, Scala, Dalla Santa

W tym miesiącu do sprzedaży trafił pierwszy tegoroczny Gigant Mamut, a kolejny tom pojawi się już w maju, dokładnie 17 maja. 38. tom serii pod tytułem Pierwszy pojedynek będzie zawierał kilkaset stron komiksów Disneya o tematyce średniowiecznej, w tym kilka dość ciekawych historyjek.
Wydanie będzie w dużej części oparte na najnowszym niemieckim Lustiges Taschenbuch Spezial, który trafi do sprzedaży na początku marca. Podobnie jak w przypadku innych tomów - nastąpią niewielkie zmiany.

 W tomie może zabranie nazwisk najbardziej znanych twórców komiksów Disneya, ale nie oznacza to, że nie będzie w nim nic ciekawego. Chociażby najdłuższy komiks, który pojawi się w tomie, czyli Topolino e lo scettro di Harlech Ubezio, to bardzo wysoko oceniana historia, w której Miki i Goofy trafiają do równoległego wymiaru, gdzie muszą uwolnić królestwo od rządów tyrana. Teoretycznie można narzekać, że w tomie zabraknie kontynuacji komiksu, ale była ona zdecydowanie gorzej oceniana i być może to zadecydowało o nieumieszczeniu jej w tomie.

Fabularnie jednak łączą się dwa inne komiksy - całkiem nowe Paperino e il sigillo di Papero Magno i Paperino e il torneo del re, które rozgrywają się w średniowiecznej krainie rządzonej przez Sknerusa. Wśród włoskich czytelników nie zebrały one ani ultra pozytywnych recenzji, ani negatywnych, więc można spodziewać się porządnych opowieści. Tego typu porządnych historii może być więcej, ponieważ w tomie znajdzie się też kilka krótkich komiksów, przy których pracowali chociażby Faraci i Ziche, a nie zabraknie też szerokiego przekroju różnych komiksów z ostatnich dekad - zarówno ciut starszych i ciut młodszych. Być może pozytywnie zaskoczą też historie z części "dołożonej" przez polską redakcję, zastępującej komiksy wydane wcześniej w Polsce.

Warto pamiętać, że zanim premierę będzie miał ten tom, to do kiosków trafi wiele innych wydań.  W marcu do sprzedaży trafi wielkanocny tom Extra, Gigant z doskonałą historią o Gogusiu, MegaGiga z historiami o wynalazkach, a także trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów.  Natomiast na kwiecień zaplanowany jest trzeci w tym roku Gigant, w którym pojawią się m.in. komiksy Cavazzano, Ziche czy Gervasio.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Niemcy to ogromny rynek, więc ciekawe, że nie mają swoich twórców i komiksów. Wszystko tutaj to włoskie produkcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rynek duży ale Włochy to równie duży rynek a Topolino to tam świętość, rzecz kultowa od czasów powojennych, coś więcej niż komiks - często Włosi mówią że "tego słowa nauczyłem się z Topolino" (w domyśle rzadszego, ciekawszego), mówią do siebie całymi frazami z komiksów a pytania o kacze i mysie uniwersum regularnie pojawiają się we włoskiej edycji Milionerów. To element kultury, wzbogacania języka włoskiego, rysowanie kaczych i mysich komiksów to nie zwykłe rysowanie, to wpływ na ogromną część społeczeństwa. W Niemczech nie ma tych elementów, dużo się czyta ale to po prostu komiksy. We Włoszech to część życia wielu Włochów

   Usuń
 2. Niby wiem, że tematów komiksowych jest ograniczona liczba, ale mam wrażenie, że maglujemy w kółko trójkę Kryminał-Średniowiecze-Kosmos :( Dużo ciekawiej jak dla mnie zapowiada się Mega Giga o wynalazkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. W grupie naszych reportaży

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ktoś orientuje się ile wcześniej jest możliwość otrzymania giganta z prenumeraty? Premiera jest 7.03

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2-3 dni przed premierą zazwyczaj

   Usuń
 5. komiksy w temacie średniowiecza zazwyczaj są bardzo ciekawe, wiec zapowiada sie interesująco

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak nie będzie dubli jak w Podróży dookoła świata, to biorę nówkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. zapowiada się całkiem niezła kiedy bedzie premiera to pójdę do kiosku

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru