"Przygody Tintina" doczekają się nowego wydania! [Komiksy dla wszystkich]

Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu, poinformował, że najpewniej pod koniec roku wystartuje nowa edycja Przygód Tintina Hergé, jednego z najsłynniejszych i najlepszych frankofońskich komiksów przygodowych. Będzie to edycja w zbiorczych tomach, ale na razie nie zostały podane szczegóły wydania.

Oznacza to, że słynna seria opowiadająca o młodym detektywie doczeka się trzeciego pełnego wydania w Polsce. Najpierw cykl został wydany w 8 zbiorczych tomach w mniejszym formacie w latach 2009-2011, a następnie w latach 2014-2017 doczekał się wydania albumowego w pełnym formacie, którego niektóre tomy nadal są dostępne w sprzedaży, ale część od dawna jest niedostępna.

Prawdopodobnie nowa edycja będzie przypominała pierwsze zbiorcze wydanie, ale pojawi się w większym formacie. Biorąc pod uwagę, jak najczęściej jest wydawana seria w różnych zakątkach świata, prawdopodobnie będą to ok. 200-stronicowe tomy zbierające średnio po 3 tomy. Najpewniej zabraknie dodatków, ponieważ cykl nie doczekał się żadnego tego typu wydania na rynku francuskojęzycznym czy anglojęzycznym.

Jeżeli nie znacie Przygód Tintina, to będzie to doskonały moment, na nadrobienie serii, ponieważ pod wieloma względami Barksa można nazwać kaczym Hergé, a Hergé belgijskim Barksem. Choć obaj tworzyli swoje opowieści całkowicie niezależnie, to Przygody Tintina bardzo przypominają opowieści przygodowe Barksa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Świetna wiadomość na koniec weekendu. Na coś takiego czekałem i nie mogę się doczekać.

    OdpowiedzUsuń
  2. To doskonała wiadomość, będę obserwował newsy na ten temat, bo z chęcią zakupię całą kolekcję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela