Gigant Mamut 37 "Podróż dookoła świata" - dziś premiera - Scarpa, Martina, De Vita, Pezzin

Właśnie do sprzedaży trafił pierwszy w tym roku Gigant Mamut. Warto się tym wydaniem zainteresować, ponieważ w tomie Podróż dookoła świata nie brakuje wielu doskonałych przygodowych komiksów, w tym jednej z najsłynniejszych włoskich opowieści komiksowych z udziałem kaczek i myszy. Tom możecie zamówić na Egmont.pl.
Wydanie w dużej części oparte na na norweskim Temapocket 2020-07, ale zawiera też część komiksów wydanych chociażby w Temapocket 2023-01.

Na pewno najciekawszym punktem wydania jest otwierający je 126-stronicowy komiks z udziałem kaczek i myszy, który opowiada o kręceniu serialu opowiadającego o Marcu Polo. Komiks ten zajmuje 99. miejsce na topliście Inducks i jest uznawany za jeden z najciekawszych klasycznych włoskich komiksów Disneya. Stworzyli go Guido Martina i Romano Scarpa, czyli autorzy odpowiedzialni za wiele fantastycznych historii, w tym pierwsze komiksy o Superkwęku, Podwójny sekret Fantomena czy serię Z dziejów Kaczego Rodu. Będzie to jednocześnie najdłuższy komiks narysowany przez Scarpę, twórcę choćby Kaczencji, Filona czy Kwakuni, wydany w Polsce.

Jednak nie na tej historii nie kończą się atrakcje tego wydania. W tomie znajdują się aż dwa komiksy narysowane przez Massimo De Vitę, autora niezliczonej ilości fantastycznych komiksów z kaczkami i myszami. Jedną z nich napisał Pezzin, a właśnie Pezzin z De Vitą stworzyli wiele fantastycznych opowieści, w Polsce są znani m.in. jako autorzy cyklów Władcy Galaktyki, Le Tops Stories czy Długich łodzi wikingów.

Ogólnie będzie to tom, który powinien przypaść do gustu wszystkim czytelnikom łaknących długich przygodowych opowieści. Znajdziecie w nim także komiks o Sknerusie napisany przez Rodolfo Cimino, australijską przygodę Indiany Goofsa czy klasyczną parodię Podróży Guliwera stworzoną przez Pavese i Scalę. Wydanie zostało okraszone kilkoma krótszymi komiksami, w którym Prawdziwą historią Atlantydy, wydaną po raz pierwszy w ostatnim Donaldzie i spółce, oraz premierowym komiksem Mastantuono o Rychu i jego przygodach ze sztuką.

 

Warto dodać, że w tym miesiącu wyjdzie też nowy Kaczor Donald z długą opowieścią Gulbranssona. Natomiast w marcu pojawią się aż cztery wydania z komiksami Disneya, których zapowiedzi znajdziecie na blogu - MegaGiga z komiksami o wynalazkach, wielkanocny tom Extra, Gigant z doskonałą historią o Gogusiu, a także trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów.Widać, że Egmont w 2023 rok wszedł z wysokiego C.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Fajnie jakbyś wyszczególnial które komiksy weszły w skład numeru w miejsce potencjalnych reprintów które byłyby gdyby przedrukować źródłowy numer bez zmian polskiej redakcji. Pozdrawiam wierny czytelnik

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo starszych historyjek co mnie bardzo cieszy,oby takich jak najwięcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starych i dobrych! Bo bywały ostatnio tomy, gdzie sporo miejsca, delikatnie mówiąc, zajmowały jakieś "odpady" z przełomu lat 70..i 80.

   Usuń
 3. W zapowiedzi zdziwił mnie brak zwrócenia o uwagi na to, że jednym z "podmieniomych" komiksów jest "W fabryce sztuki", czyli kaczy Warhol w wykonaniu Stefano Zanchiego, rysownika chociażby tej nowej opowieści o Gogusiu mieszkającym na wsi. Mnie właśnie ten komiks najbardziej zainteresował. Fajne te zamienniki dubli!

  OdpowiedzUsuń
 4. PS. Oczywiście wielkie dzięki za skład, te zapowiedzi bardzo pomagają w decyzjach zakupowych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham te zbiorcze wydania! Mamuty i Megagiga najchetniej kupuje! Super ze mieszają składy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale niestety się nie łącza jak gp

   Usuń
 6. cześć Radek od dawna śledze Twoją strone,bo wiem że zawsze moge liczyć na Twoje polecajki. Jestem retro nie trawie tych nowych komiksów rysowanych na tabletach, tego mamuta kupiłem bardzo mi sie podoba. dzieki za informacje o aktualnych jak i nadchodzących komiksach z uniwersum kaczogrodu. dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd wiesz, który komiks jest rysowany na tablecie, a który nie? Taki np. Casty do 2020 rysował ręcznie, od teraz na tablecie i różnicy nie widać. Cavazzano cały czas rysuje na tablecie. A kolory już od 30 lat robi się wszędzie komputerowo.

   Usuń
 7. Fajnie się zapowiada, a że w księgarni za 16 zł to oczywiście wziąłem.

  OdpowiedzUsuń
 8. A miało nie być reprintów a jednak jeden jest (pt. "Prawdziwa historia Atlantydy")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało być dużo mniej. "Prawdziwa historia Atlantydy" to komiks, który pierwszy raz w Polsce wydano 29 lat temu, więc chyba po prawie 3 dekadach można go znów wydać, co nie?

   Usuń
  2. Nie, bo każdy ma ten numer Donalda i Spółki. :)

   Usuń

 9. Mam pytanko: czy historia Marco Polo w tym komiksie jest prawdziwa?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar