Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 8 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił ósmy tom Czarodziejek W.I.T.C.H., disnejowskiego komiksu fantasy o młodych czarodziejkach, w którym znajdują się historie zamykający czwarty podcykl, czyli Nową Wyrocznię. 384-stronicowy komiks jest już dostępny we wszystkich dobrych księgarniach internetowych, m.in. na Egmont.pl, ale też w Empikach. Jego cena okładkowa to 99,99 zł. Przykładowe strony z wydania znajdziecie tutaj.

Tom zawiera komiksy oryginalnie wydane w numerach 85-96 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy czerwcem a grudniem 2006. W tomie znajdują się historie Magia światła, Zawsze razem, Podwójne oszustwo, Potęga odwagi, Ziarnka czasu i Nowe horyzonty.

Na ten moment nie zostały podane szczegóły odnośnie kolejnych wydań, ale na ostatniej stronie wydania znajduje się zapowiedź następnego tomu, a podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier potwierdzono, że Czarodziejki W.I.T.C.H. nadal będą wydawane co mniej więcej kwartał. Więc można się spodziewać, że gdzieś w okolicach maja pojawi się dziewiąty tom, w którym pojawią się komiksy rozpoczynające kolejny cykl - Magiczną księgę. 

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru