Komiksowe premiery - luty 2023 - przygodowy Mamut, Stich, Umpa-Pa

Luty choć jest najkrótszym miesiącem w roku, to dostarczy wielu ciekawych komiksowych pozycji. Nie zabraknie disnejowskich komiksów, interesujących pozycji humorystycznych, a do kin trafi nowy aktorski film o przygodach Asteriksa i Obeliksa.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 8 lutego - Samuraj i Stich 1 - 32,99 zł - POLECAMY!
  Pierwsza disnejowska manga wydana w Polsce! Nawiązująca do marki Lilo i Stich manga Hiroto Wady opowiada o przygodach Sticha w alternatywnym uniwersum, gdzie kosmiczny stwór nie trafił na Hawaje, lecz do średniowiecznej Japonii. Łącznie tytuł będzie się składał z trzech tomów.Egmont zamierza też wydać w tym miesiącu mangę z uniwersum Gwiezdnych wojen o Lei, przykładowe strony z obu tytułów znajdziecie w osobnym tekście.
 • 9 lutego - Gigant Mamut 37: Podróż dookoła świata - 25,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Po raz pierwszy od dawna pojawi się 512-stronicowy tom wypełniony nigdy wcześniej niewydanymi po polsku długimi przygodowymi opowieściami. W nowym wydaniu znajdzie się zarówno La storia di Marco Polo detta Il Milione, 126-stronicowy crossover z kaczkami i myszami, jak i komiks Topolino e l'arca di Bubanassar stworzony przez duet De Vita/Pezzin oraz wiele innych opowieści rozgrywających się w egzotycznych zakątkach z I viaggi di Papergulliver, kaczą wersją Podróży Guliwera na czele. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.
 • 17 lutego -  Kaczor Donald 2023-02 - 12,99 zł
  Na ten moment nie są znane jakiekolwiek informacje o drugim tegorocznym numerze Kaczora Donalda. Warto jednak przypomnieć, że w tym roku pismo jest wydawane co półtora miesiąca, a łącznie pojawi się osiem wydań. Lutowy numer już kupicie na Egmont.pl.
 • 22 lutego - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga ósma - 99,99 zł - POLECAMY!
  Ósmy tom nowego wydania serii o czarodziejkach zamyka czwarty cykl - Nowa Wyrocznia.  W środku wydania znajdzie się sześć opowieści opublikowanych oryginalnie w Polsce w 2006 roku, Magii światła do Nowych horyzontów.. Jak zwykle nie zabraknie także dodatkowych ilustracji, a tom otworzy wywiad z wieloletnią tłumaczką cyklu. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.   
 •  

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 22 lutego - Darkwing Duck #2 - 3,99 $
  Nową serię opowiadającą o Drake'u Mallardzie, obywatelu St. Cannard, który nocą zamienia się w Agenta Kupera, bohatera broniącego miasta, tworzą Amanda Deibert i Carlo Lauro. Scenarzystka serii od Dynamite wcześniej głównie pracowała nad tytułami DC dla młodszych czytelników, a rysownik to młody włoski artysta, współpracujący m.in. z Mirką Andolfo.
 • 22 lutego - Gargoyles #3 - 3,99 $
  Za serię kontynuującą opowieść o
  przygodach grupy gargulców znnych z klasycznej animacji odpowiadają Greg Weisman, twórca serialu, oraz George Kambadais.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 8 lutego - Ana Ana 1: Śpij dobrze, Ano! - 34,99 zł
  Nowa seria wydana w linii Mój pierwszy komiks 5+.  Komiks stworzony przez Dominique Roques i Alexisa Dormal opowiada o kilkuletniej dziewczynce posiadającej burzę złotych loków, pod którymi kłębią się tysiące pomysłów. 
 • 8 lutego (opóźniony) - Frnck 4: Wybuch - 34,99 zł
  Cykl o 13-letnim sierocie, który trafia do prehistorii, gdzie musi zmagać się z masą dziwnych kreatur. W nowym albumie bohater będzie musiał poradzić sobie z erupcją wulkanu. 
 • 8 lutego - Kumpelki 4: Selfie z kumpelkami - 34,99 zł
  Stworzona przez Christophe Cazenove'a, autora Sisters, i Philippe'a Fenecha seria jest zbiorem różnych gagów, których głównymi bohaterkami jest grupa młodych dziewczyn. Każdy tom zawiera kilkadziesiąt historyjek, a łącznie we Francji ukazało się już 13 tomów serii. 
 • 8 lutego - Magiczna 7 4: Prawda - 34,99 zł
  Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego.W czwartym tomie bohaterowie dowiedzą się więcej o pierwszej Siódemce magów sprzed kilku stuleci. 
 • 8 lutego - Malinka 1: Malinka się boi - 34,99 zł
  Pierwszy tom spin-offu serii Pan Borsuk i pani Lisicy, który opowiada o najmłodszej z rodzeństwa borsuków. Tak samo jak za główną serię, za komiks skierowany do najmłodszych czytelników odpowiadają  Brigitte Luciani i Eve Tharlet.
 • 15 lutego -  Sprawy kryminalne Filipiny Lomar 3: Zatruta woda - 34,99 zł  - POLECAMY!
  W nowej przygodzie stworzonej przez Dominiquea Zaya i Grega Blondine główna bohaterka, pomagająca ludziom będącym w potrzebie, spróbuje pomóc Jasonowi, który naraził się ludziom zatruwającym wodę w rzece i został przez nich niesłusznie skarżony o kradzież.
 • 15 lutego - Turbogalop 3 - 34,99 zł
  Trzeci tom humorystycznej serii stworzona przez Michela Rodrigue'a i Benoîta Du Peloux, której głównym motywem jest codzienne życie w pewnej stadninie. Oryginalnie cykl składa się już z 16 albumów.  
 • 15 lutego - Asteriks: Imperium smoka - 27,99 zł  - POLECAMY!
  Za książkową wersję Imperium smoka, nowego aktorskiego Asteriksa, który wkrótce trafi do kin, odpowiedzialni byli Olivier Gay i Fabrice Tarrin, czyli ten sam duet, który stworzył adaptację ostatniego animowanego Asteriksa. Tom zostanie wydany w podobnej oprawie co albumy głównej serii.
 • 22 lutego - Ptyś i Bill: Pies idealny - 49,99 zł
  Kolejny tom cyklu o chłopcu i jego spanielu będzie zawierał trzy oryginalne albumy, czyli prawie 150 stron komiksów. Tym razem na czytelników będą czekać Pamiątki rodzinne, Bill tropiciel oraz Pies idealny, czyli albumy 9-11 stworzone przez Jeana Robę.  
 • 22 lutego - Umpa-Pa - 119,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Nowe wydanie serii stworzonej przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo opowiadającej o Indianinie oraz francuskim szlachcicu. Komiks był już wydany w podobnej formie kilkanaście lat temu, ale teraz poza komiksami pojawią się też liczne materiały dodatkowe pokazujące kulisy tworzenia cyklu.

Jeżeli kojarzycie, że w lutym zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Dynamite

  Komentarze

  1. W Stanach nie wychodzi już żadna regularna seria z kaczkami lub z myszami?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Obecnie tylko HC od Fantagraphics + zeszyty na podstawie marek serialowych od Dynamite.

    Usuń
  2. Chyba nie wymieniłeś tych disnejowskich mang.

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  Popularne posty z tego bloga

  Nasz wielki Donald - przykładowe strony

  Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela