Kaczor Donald 2023-02 - zapowiedź - Gulbransson i Ferioli

W tym roku Kaczor Donald jest wydawany co ok. 1,5 miesiąca, więc kolejny numer, 2. w tym roku i 1025. w historii, pojawi się już 17 lutego. Zapowiada się on naprawdę ciekawie, ponieważ otworzy go ilustracja Marco Roty, włoskiego mistrza disnejowskich kaczek, natomiast w środku znajdzie się najdłuższy komiks wydany w piśmie od ponad 6 lat. Numer już kupicie w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Pismo będzie w większości przedrukiem szesnastego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników, choć wygląda na to, że będzie parę zmian.

Spadkobiercy to 23-stronicowy komiks Jana Gulbranssona, niemieckiego autora komiksów Disneya, w którym okazuje się, że Sknerus zaginął, a Goguś i Donald mogą przejąć jego majątek. Jest jednak jedno "ale", zanim dostaną jego pieniądze, muszą sami zarobić milion dolarów. Stworzona na początku lat 80. historia jest uznawana za jeden z ciekawszych komiksów Disneya, pełną humoru fabułę, która stawia dwójkę kuzynów w dość niestandardowej sytuacji. Ilustrację nawiązującą do tego komiksu narysował Marco Rota i ona pojawi się na okładce polskiego Kaczora Donalda.

W numerze pojawią się też dwa inne dłuższe komiksy - Szybka akcja, całkiem nowy komiks o rywalizacji Sknerusa i Forsanta, w którym powraca Kwacek Zgryz, siostrzeniec Granita, w Polsce jest znany z dwóch występów przed laty, a także detektywistyczny komiks z Mikim i Aspirantem z Gliną narysowany przez Ferioliego, cenionego katalońskiego twórcę komiksów z myszami. Ten drugi komiks pochodzi z innego skandynawskiego wydania niż reszta komiksów, więc można domniemywać, że podobnie jak w MegaGiga i Mamucie, w tym roku także w Kaczorze Donaldzie będą pojawiać się wydania dostosowane pod polskich czytelników.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu, a nawet w tym tygodniu, pojawi się inny komiks Disneya, na czwartek jest planowana premiera nowego MegaGiga pełnego ciekawych przygodowych komiksów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. już zamówione w przedsprzedaży

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię rysunki Gulbranssona, kojarzą mi się z dzieciństwem i pierwszymi kupowanymi Kaczorami na początku lat '90.

    OdpowiedzUsuń
  3. Będzie kupiony 😃😃😃

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru