Myszka Miki "Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów" - zapowiedź

Na 12 kwietnia Egmont zapowiedział premierę albumu Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów. Za rozgrywający się w średniowieczu komiks odpowiadali Jean-Luc Cornette (pisarz i autor scenariuszy) i Thierry Martin (rysownik Roman de Renart czy Myrmidona). Cena 80-stronicowego albumu wydanego oryginalne przez Glénat wyniesie 49,99 zł i już dziś można go zamówić na Egmont.pl.

Głównym bohaterem album jest żyjący w średniowieczu Miki, który prowadzi spokojne życie, aż do momentu, gdy Piotruś dowiaduje się, że mieszkający w okolicy smok strzeże wielkiego skarbu. Wówczas łotr postanawia skorzystać z multiplikującej mikstury czarodzieja Clodomira, by zdobyć bogactwa, jednak sprowadza on niebezpieczeństwo na całą krainę. Łącznie w albumie pojawią się cztery powiązane ze sobą opowieści.

Na ten moment nie wiemy, jakie są dalsze plany Egmontu odnośnie albumów z Mikim, ale zapowiedziany na kwiecień Mickey et les mille Pat to tylko jeden z wielu ostatnio wydanych we Francji tomów. Choćby w ostatnim czasie został wydany tom Terror Island, który stworzył Alexis Nesme znany z Horrifiklandu. Natomiast Egmont w kwietniu poza albumem z Mikim planuje też wydać kolejny tom kolekcji Barksa z komiksami z lat 40.


 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. najciekawiej wyglądający komiks z tej serii do tej pory, czekam niecierpliwie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam podobnie. Ale czy to nie jest tak, ze „ale to już było”? Ten motyw. Gdzie niedawno był komiks z czasów średniowiecza z Mikim i Piotrusiem? Bo na pewno skądś taki pamiętam!

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela