We wrześniu nie zostaną wydane albumy Glénatu z Mikim

Aktualizacja: jednak Egmont dodał albumy z Mikim do wrześniowych zapowiedzi. Więcej informacji w osobnym tekście.

W sklepie Egmontu tuż przed chwilą pojawiły się wrześniowe zapowiedzi i choć większość tytułów jest zbieżna z komiksami przedstawionymi w tegorocznym katalogu, to brakuje w nich dwóch niezwykle istotnych pozycji. Mowa tu o Mikim i krainie Pradawnych oraz Horrifikland, czyli dwóch albumach należących do serii wydawanej oryginalnie przez Glénat, w której najsłynniejsi frankofońscy twórcy przedstawiają swoje opowieści z disnejowskimi bohaterami.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy to właśnie we wrześniu seria albumów z Mikim od Glénatu miała powrócić do polskich księgarń. Wtedy do sprzedaży miały trafić do sprzedaży dwa wcześniej wymienione albumy stworzone przez Alexisa Nesme oraz Lewisa Trondheima i Denisa-Pierre Filippiego i Silvio Camboniego, natomiast na listopad była zaplanowana premiera innego komiksu z Mikim autorstwa Filippiego i Camboniego, czyli Miki i zaginiony ocean. Każdy z albumów ma zostać wydany w A4 i w twardej oprawie, a jego cena wynosić pomiędzy 49,99 a 59,99 zł. Zgodnie z ówczesnymi wypowiedziami redaktora Klubu Świata Komiksu, w przyszłym jest szansa na publikację kolejnych albumów z serii.

Na ten moment niestety nie wiemy kiedy Miki i kraina pradawnych oraz Horrifikland się ostatecznie ukażą, a także czy opóźnienie wpłynie na cenę oraz format wydania. Nie wiadomo też w czy opóźnienie premiery wrześniowych komiksów spowoduje opóźnienie tomu zaplanowanego na listopad. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja z ekskluzywnymi albumami z Mikim wkrótce się wyjaśni, bo to jest seria pełna ciekawych i nieszablonowych komiksów, które pięknie prezentują się nie tylko na półce.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

  1. Co prawda mialem w planach zakup ale nie powiem żebym jakoś strasznie się zmartwił ale trochę to niepokoi. Ciekawe jaka jest przyczyna?
    Może sprzedaż Rosy i Barksa spadła?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe dlaczego, ale zmartwić się nie zmartwiłem - portfel trochę odpocznie, a że ogólnie nie mam przekonania do tej serii to jak zostanie wydane to zostanie, a jak nie tragedii nie będzie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka