Gwiezdny Zamek, Chimery Wenus, Garfield, Smerfy i Ernest i Rebeka - przykładowe plansze [Komiksy dla wszystkich]

Niby lipiec, ale w ogóle nie widać po ofercie Egmontu jakiegokolwiek spowolnienia. W ciągu najbliższych tygodni do sprzedaży trafi wiele ciekawych tytułów, z których część możemy zaprezentować na przykładowych planszach. Warto też zerknąć na wcześniejszy news ze stronami z ósmego tomu kolekcji Rosy. Wszystkie komiksy są dostępne w przedsprzedaży na egmont.pl

Fani Gwiezdnego Zamku powinni zaznaczyć w kalendarzu specjalnym kolorem 28 lipca, ponieważ tego dnia pojawi się nie jeden, ale aż dwa komiksy z uniwersum stworzonego przez Alexa Alice. Pierwszym tytułem będzie piąty tom głównej serii - Z Marsa do Paryża opowiadający o dalszych losach Serafina i reszty jego znajomych.

Natomiast poza tym pojawi się pierwszy tom trzyczęściowej serii pobocznej Chimery Wenus. Nowy cykl opowiadający o aktorce Helenie Martin wyruszającej na Wenus został stworzony przez Alaina Ayrolesa i Ètienne Junga. Komiks pojawi się w takim samym formacie jak główna seria, czyli twarda oprawa i A4.

Natomiast już 14 lipca pojawi się okrągły, już dziesiąty tom Garfield. Tłusty koci trójpak. W nowym tomie czytelnicy będą mogli przeczytać prawie 300 stron zabawnych historii opowiadających o rudym kocie autorstwa Jima Davisa, tym razem pochodzących z okresu 12 czerwca 1994 do 11 marca 1996 roku. 

W połowie lipca do sprzedaży trafi też kolejny album Smerfów - Mama Smerfetka. Jest to 28. album serii o niebieskich ludzikach oryginalnie wydany w 2010 roku. Twórcami komiksu są Alain Jost i Thierry Culliford, którzy odpowiadali za scenariusz, oraz Pascal Garray odpowiedzialny za część rysunkową.

Pod koniec lipca w końcu pojawi się wielokrotnie przekładane trzecie zbiorcze wydanie Ernesta i Rebeki - Na ratunek!. Seria Bianco i Daleny opowiada o gorzko-słodkich perypetiach dziewczynki oraz jej kolegi mikroba, a każde wydanie składa się z trzech oryginalnych albumów i liczy prawie 150 stron. Recenzję dwóch pierwszych wydań znajdziecie na blogu.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Dlaczego nie piszesz o premierach komiksów Marvela i DC?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dlatego, że jest milion innych portali piszących o tych komiksach. Nie mam możliwości pisać o wszystkim.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)